To już III edycja - Enea Akademia Talentów przyjmuje od wtorku zgłoszenia!

  • 27.09.2019, 20:32 (aktualizacja 27.09.2019, 20:45)
  • Albert Kopański
To już III edycja - Enea Akademia Talentów przyjmuje od wtorku zgłoszenia!
Zainaugurowana podczas czwartkowej konferencji prasowej III edycja akcji od 1 października przez cały miesiąc będzie przyjmować zgłoszenia – a jest o co zabiegać!

 

Krótkie spotkanie z uczniami i prasą, które odbyło się w czwartkowe przedpołudnie w sali konferencyjnej kozienickiego Urzędu Miasta, naświetliło czym jest inicjatywa Enei, która z roku na rok poszerza swój zasięg, teraz obejmując również uczniów szkół ponadpodstawowych.

 

Jako że energia i inicjatywa nie idą w parze z jałową gadaniną, nikt nikogo nie zanudzał: wypowiedzi były krótkie, konkretne i budujące. Organizatora akcji reprezentowali Marcin Łukasiewicz, wiceprezes Enei Wytwarzanie, Piotr Kutkowski, kierownik Biura Komunikacji oraz Joanna Sobótka Klimczak, członek zarządu Fundacji Enea, Gminę Kozienice natomiast wiceburmistrzowie Dorota Stępień i Mirosław Pułkowski.

 

- Chcemy rozwijać młodych ludzi, ale tym razem postanowiliśmy rozszerzyć jej działanie. Tegoroczny program stypendialny kierujemy nie tylko do uczniów szkół podstawowych, ale także dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Każdy ma możliwość zdobycia stypendium w wysokości trzech tysięcy złotych. Również w projekcie grantowym poszerzamy formułę, bo już nie tylko kierujemy swój projekt do szkół podstawowych, ale także i do szkół ponadpodstawowych oraz wszelkich organizacji, które nazywamy „organizacjami z inicjatywą”, a więc stowarzyszenia, kluby sportowe, instytucje kultury – wszyscy mogą wziąć udział w Enei Akademii Talentów – wyjaśniała sens akcji Joanna Sobótka-Klimczak.

 

Zobrazowaniu wszystkim zgromadzonym czym jest ów tylekroć tego dnia odmieniany przez wszystkie przypadki talent, posłużył złożony z trzech utworów występ duetu absolwentek Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kozienicach (obecnie już uczennic Szkoły Muzycznej II Stopnia w Radomiu), Natalii Wilczek (gitara i głos) oraz Sandry Kocyk (flet).

 

Inicjatywa Enei i Fundacji Enea, której celem jest wspieranie rozwoju młodych talentów, przez cały październik przyjmować będzie zgłoszenia zarówno ze strony indywidualnych uczniów (którzy dzięki akcji otrzymać mogą stypendia), jak i od szkół i innych organizacji z inicjatywą, które zdobywać mogą granty.

 

O stypendia w wysokości 3 000 zł na realizację swoich pasji i zainteresowań mogą ubiegać się uczniowie szkół podstawowych (od IV klasy) i ponadpodstawowych z obszaru działania spółek z Grupy Enea.

 

Organizacje z inicjatywą, które mogą zabiegać o granty w wysokości 10 000 zł, to publiczne szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, organizacje pozarządowe (w tym fundacje i stowarzyszenia), kluby i związki sportowe oraz instytucje kultury, które przedstawią ciekawe, autorskie programy edukacyjne dla młodych ludzi z terenu działania spółek z Grupy Enea.

 

W obu wypadkach zgłoszenia przyjmowane będą od 1 do 31 października w trzech kategoriach, którymi są Sport, Sztuka i Nauka. Wszelkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej: https://www.enea.pl/pl/akademiatalentow

 

 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe