Postrzyżyny przed odsłonięciem

  • 08.10.2019, 10:45 (aktualizacja 08.10.2019, 21:26)
  • Albert Kopański
Postrzyżyny przed odsłonięciem
Na dwa dni przed zapowiedzianym na 10 października odsłonięciem muralu przy ulicy M.C. Skłodowskiej wydarzyło się to, czego należało się spodziewać, a mianowicie kosmetyczna operacja na miejskiej zieleni w bezpośrednim sąsiedztwie muralu.

Na rogu ulicy Warszawskiej i Żeromskiego od dawna cieszyły oko wysokie i rozłożyste wierzby. Gdy zwrócona w tę stronę ściana bloku nr 2 przy ulic M.C. Skłodowskiej została wytypowana jako podłoże pierwszego kozienickiego muralu, stało się dość oczywiste, że jego sensowne wyeksponowanie będzie wymagało przycięcia drzew. Odwiedzaliśmy to miejsce kilkakrotnie jeszcze w czasie powstawania dzieła i już wówczas te myśl wypowiadali niektórzy mieszańcy:

 

- Fajne, ale trzeba będzie tu coś zrobić, bo nie będzie tego widać - powiedział nam jeden z przechodniów.

 

Dziś, gdy poszły w ruch narzędzia tnące, usłyszeliśmy dla odmiany także opinie skrajnie odmienne:

 

- No i po co to tną, po co? Warto?

 

To ostatnie pytanie retoryczne dobitnie podkreślone zostało wskazaniem na mural, który wskazującemu do gustu najwyraźniej akurat nie przypadł.

 

Antypatie i sympatie wobec wzoru muralu, jego lokalizacji oraz dzisiejszych zabiegów pozostają chyba we względnej równowadze, można mieć jednak nadzieję, że z czasem wierzbowe gałęzie - jak to wierzbowe gałęzie - odrosną, a tymczasem przyzwyczajenie zrobi swoje i mural stanie się dla większego grona mieszkańców "nasz".

 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe