Ekologiczna Rodzina z Eneą

  • 18.10.2019, 13:16
  • Albert Kopański
Ekologiczna Rodzina z Eneą
I Festyn Rodzinny w Głowaczowie zorganizowany we współpracy i pod patronatem Enea już za nami.

W piątek 11 października w Publicznej Szkole Podstawowej w Głowaczowie odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem Ekologiczna Rodzina z Eneą. Impreza miała na celu, nie tylko integrację środowiska lokalnego ze szkołą, ale przede wszystkim promowanie ekologicznego, bezpiecznego i aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego w gronie rodzinnym. Całość poprowadziła pani Aleksandra Wolska, która powitała przybyłych gości, wśród których byli m. in. Wiceprezes Zarządu ds. Pracowniczych Enea Wytwarzanie p. Marcin Łukasiewicz, Wójt Gminy Głowaczów p. Hubert Czubaj, Przewodniczący Rady Gminy Głowaczów p. Piotr Marek. Koordynatorem i pomysłodawcą imprezy była nauczycielka PSP Głowaczów Anna Nowak-Żak.

 

Pierwszym punktem programu był taniec ekologiczny z szarfami. Następnie uczestnicy imprezy mogli obejrzeć przygotowany przez uczniów i ich rodziców pokaz mody ekologicznej. Po czym nagrodzono wszystkich projektantów oraz autorów najwyżej ocenianych prac wytypowanych w konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej. Dzięki współpracy z największym zakładem w naszym rejonie, jakim jest Enea, rodzinna impreza obfitowała w wiele atrakcji dla dzieci. Najbardziej oblegany był wielki dmuchany zamek ze zjeżdżalnią, ponadto uczniowie i goście mogli uczestniczyć w zabawach z animatorami, wziąć udział w warsztatach plastycznych, a także poddać się malowaniu twarzy. Ogromną radość wśród dzieci budziły postacie z bajek przechadzające się z koszami pełnymi cukierków. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z różnymi atrakcjami przygotowanymi przez gości. Stowarzyszenie „Kwiat Lipy” i Koło Gospodyń Wiejskich „Głowaczowianki” prezentowały wystawy własnoręcznie wykonanych dzieł oraz zaprosiły do degustacji potraw regionalnych, a także do wzięcia udziału w loterii fantowej. Swoje prace wystawił lokalny artysta – rzeźbiarz pan Józef Kondeja.

 

Uwagę przybyłych gości przyciągały również stoiska: Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie można było w atrakcyjnej cenie nabyć książki, a także SKOK-u, gdzie w specjalnych gablotach wystawiono różne okolicznościowe monety i numizmaty. Swoje stoisko miała też Enea Wytwarzanie, gdzie wolontariusze prowadzili ciekawe pokazy. Na festynie gościli również przedstawicieli policji i straży pożarnej, którzy poza troską o nasze bezpieczeństwo i wymiarem edukacyjnym zadbali także o kilka atrakcji dla dzieci tj. możliwość zobaczenia radiowozu policyjnego z wideo radarem, wozu strażackiego oraz sprzętu, który używają w codziennej pracy. Dodatkową niespodzianką były motocykle grupy HusarR z Kozienic. Wszyscy obecni mogli zobaczyć z bliska maszyny, zasiąść za ich kierownicą, przymierzyć stroje, a także posłuchać ryku silników. Każdy mógł posilić się przy grillu, posmakować waty cukrowej i popcornu.

(relacja nadesłana)

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe