Ślubowanie pierwszoklasistów w PSP nr 3 w Kozienicach

  • 31.10.2019, 08:49
  • Albert Kopański
Ślubowanie pierwszoklasistów w PSP nr 3 w Kozienicach
W środę 30 października o godzinie 10:000 odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Kozienicach ślubowanie pierwszoklasistów. Honorowym gościem uroczystości był Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski.


Czy ślubowanie pierwszoklasistów to ważne wydarzenie? Z jednej strony można powiedzieć, że przecież zasięg wybitnie lokalny i nic nowego - powtarza się co roku, przy czym ani ceremoniał, ani nawet repertuar niezmiennie towarzyszących wydarzeniu występów artystycznych nie zmienił się zbytnio od, lekko licząc, 30 lat. Z drugiej strony jednak – trzeba było po prostu tam być i zobaczyć na własne oczy zaaferowanie pierwszaków i dumę ich rodziców! Dla nich z pewnością było to wydarzenie wagi pierwszorzędnej.

 

Tym bardziej, że na tę okoliczność szkołę odwiedził osobiście Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski. W krótkiej przemowie wspomniał czasy, gdy sam był uczniem właśnie tej szkoły i życzył wszystkim młodym uczestnikom wczorajszej uroczystości, by była ona dla nich miejscem, w którym nawiążą trwałe przyjaźnie i rozwiną posiadane talenty, a także będą czuć się bezpiecznie. W trosce zaś o to bezpieczeństwo także i w drodze do szkoły, burmistrz i kadra szkoły rozdali następnie pierwszakom odblaskowe koszulki, misie i smycze - swoisty "pakiet startowy" bezpiecznie poruszającego się po mieście ucznia szkoły podstawowej.

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe