Dwie sesje

  • 26.11.2019, 10:36
  • Albert Kopański
Dwie sesje
W środę (27.11) i czwartek (28.11) odbędą się w Kozienicach sesje odpowiednio rady powiatu i miejskiej. Obie zapowiadają się interesująco.

Podczas XV Sesji Rady Powiatu Kozienickiego VI kadencji (27 listopada, godz. 15.00) poruszone zostaną kwestie takie jak zmiany w Wieloletniej Prognozzie Finansowej powiatu kozienickiego na lata 2019 – 2032 oraz wprowadzenie zmian w budżecie powiatu kozienickiego na rok 2019. Jak zwykle, gdy mowa o gospodarowaniu pieniędzmi, spodziewać można się różnic zdań i dyskusji.Rozpatrywany będzie również projekt uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi Pana A.K na Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Kozienicach oraz kwestia budowy nowej siedziby dla Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.

 

Pełną propozycję porządku obrad znajdziecie Państwo TUTAJ

 

***

XV Sesja Rady Miejskiej w Kozienicach (28 listopada, godz. 12.00) również pochyli się nad kwestią budżetu, procedując nad uchwałami w sprawie zmian w Uchwale Budżetowej Gminy Kozienice na rok 2019 oraz  uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kozienice na lata 2019 – 2030 (uprzedzając: nie, owa metauchwałowość nie stanowi licentia poetica redakcji), Będzie również mowa o określeniu wysokości stawek podatku od nieruchomości, uchwale w sprawie obniżenia ceny skupu żyta do celów wymiaru i podatku rolnego na terenie Gminy Kozienice oraz porozumieniu pomiędzy GDDKiA a  Gminą Kozienice w sprawie współpracy przy realizacji inwestycji pn. „Realizacja  infrastruktury pieszo-rowerowej w pasie drogowym drogi krajowej nr 79 od km 65+782 do km 78+200 od granicy gminy (m. Ryczywół) do granicy miasta Kozienice”.

 

Emocję wzbudzi  z pewnością projekty uchwał dotyczących określenia górnych stawek opłat za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych i wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki opłat. Mowa będzie również o przyjęciu „Programu współpracy Gminy Kozienice z organizacjami pozarządowymi na rok 2020”, określeniu szczegółowych zasad przyznawania stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe a także określeniu zasad ustalania oraz rozliczania dotacji celowej dla podmiotów prowadzących żłobki lub kluby dziecięce na terenie Gminy Kozienice. Odbędzie się również głosowanie nad ewentualną likwidacją Ośrodka Profilaktyki i Uzależnień z siedzibą w Kozienicach przy ul. Radomskiej 36 oraz  ustalone zostaną zasady ponoszenia odpłatności za pobyt w Kozienickim Dziennym Domu Senior+.

 

To tylko niektóre z punktów - pełną propozycję porządku obrad znajdziecie Państwo TUTAJ, zaś projekty uchwał TUTAJ.

 

 

 

 

 

 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe