Sesja bez perturbacji

  • 27.11.2019, 17:01 (aktualizacja 27.11.2019, 17:35)
  • Albert Kopański
Sesja bez perturbacji
Podczas XV Sesji Rady Powiatu Kozienickiego VI kadencji, która odbyła się dziś, tj. 27 listopada, godz. 15.00, nie wydarzyło się nic ciekawego.

Nie oznacza to bynajmniej, że nie działy się rzeczy istotne, Rada Powiatu jest wszak organem poważnym, z zasady procedującym nad sprawami dla mieszkańców ważnymi. Rzecz w tym jedynie, że całość potoczyła się na tyle sprawnie i gładko, że cały przebieg obrad streścić można słowami "Rada procedowała zgodnie z planem i uchwaliła jednogłośnie wszystko, co chciała uchwalić".

 

Starosta Andrzej Jung przedstawił radzie sprawozdanie z prac Zarządu. Zebrani zapoznali się z informacją dotycząca realizacji zadań związanych z promocją Powiatu, w postaci wideoprezentacji,  przygotowanej przez Wydział Promocji i Kultury. Następnie odbyły się głosowania dotyczące projektów uchwał:


a) w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej powiatu kozienickiego na lata 2019 – 2032,
b) w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie powiatu kozienickiego na 2019 r.,
c) w sprawie zmiany do uchwały Nr V/45/2019 z dnia 25 lutego 2019 r. w sprawie określenia zadań i wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w Powiecie Kozienickim na 2019 rok,
d) w sprawie rozpatrzenia skargi Pana A.K na Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Kozienicach,
e) w sprawie wyrażenia woli budowy nowej siedziby dla Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.

Dodatkowy punkt, wprowadzony na początku obrad, dotyczył wyrażenia woli zawarcia porozumienia z powiatem białobrzeskim w zakresie powierzenie zadania organizacji publicznego transportu zbiorowego na linii Białobrzegi-Augustów.

Wszystkie powyższe uchwały przyjęto jednogłośnie. Skargę z punktu d) uznano za bezzasadną. Przyjęcie uchwały z punktu e), tj. w sprawie wyrażenia woli budowy nowej siedziby dla Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego na działkach stanowiących własność powiatu kozienickiego jako jedyne spotkało się z większym entuzjazmem zebranych. 

 

Informacja na temat weryfikacji oświadczeń majątkowych Radnych Rady Powiatu Kozienickiego oraz pracowników Powiatu Kozienickiego nie była zaskakująca - jedynie dwóm radnym udało się złożyć oświadczenia w pełni poprawne. W punkcie Sprawy różne i informacje  nie było wielu pytań, zwięzłych zaś odpowiedzi na te, które padły, udzielili starosta i dyrektor szpitala. Sesja zakończyła się przypomnieniem o akcji Szlachetna Paczka.

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe