Trzy odbiory

  • 16.12.2019, 15:59 (aktualizacja 16.12.2019, 16:52)
  • Albert Kopański
Trzy odbiory
Inwestycje to hasło zawsze popularne, dużo się o tym zawsze mówi - i dobrze, a najlepiej, gdy nie są to wypowiedzi wyłącznie w czasie przyszłym. Miło nam zatem poinformować, że dziś, tj. 16 grudnia, nasi włodarze w stosownej asyście dokonali odbioru aż dwóch wyczekiwanych obiektów, jednego przeznaczonego dla najstarszych, drugiego zaś dla najmłodszych obywateli naszej gminy. W międzyczasie obejrzeli również nowe instalacje oświetleniowe, mające służyć wszystkim mieszkańcom, bez względu na ich wiek, w miejscowościach Aleksandrówka, Chinów i Łuczynów.


O swoich wrażeniach po odbiorze inwestycji dla najstarszych, to znaczy ,,Kozienickim Domu Dziennym SENIOR+'' przy Al. 1 Maja 8 w Kozienicach (dawna siedziba Kozienickiego Domu Kultury), Burmistrz Piotr Kozłowski powiedział:

 

- Bardzo pozytywne. Pamiętam, jak było wcześniej. Myślę, że osoby, które będą korzystały, będą zadowolone z tego miejsca. Oczywiście będziemy wprowadzali zmiany, jakie będą wynikały z ich potrzeb, bo to jest [stan] jakby na dzień dobry. Wiadomo, że wszystko wyjdzie w praniu. Cieszy nas to, bo to inwestycja taka jakby z marszu robiona na zasadzie zaprojektuj i wybudujza 460 tysięcy ponad, [w tym] 300 tysięcy z rządowego programu. 20 osób będzie korzystało z tego obiektu. Zastanawiamy się też nad zagospodarowaniem piętra, dawnego Domu Kultury. Być może złożymy wniosek o kolejny Dom Seniora w ramach obecnego naboru. Chcemy też pozyskać pieniądze na funkcjonowanie [obiektu], bo dla mieszkańców ten dom decyzją Rady jest bezpłatny, natomiast koszty ponosimy, będziemy więc chcieli pozyskać środki z zewnątrz. Nabór trwa, zachęcam. Mam nadzieję, że jak najwięcej osób skorzysta. Będzie tu, że tak powiem, możliwość realizacji samego siebie - i rehabilitacja, i kontakty towarzyskie, i zabawa, po prostu [chodzi o to], żeby fajnie i aktywnie spędzić czas z rówieśnikami.

 

Druga inwestycja, rozbudowa kozienickiego żłobka dedykowana jest najmłodszym, ale w praktyce skorzystają na niej przecież również aktywni zawodowo rodzice, a zatem lokalna gospodarka.

 

W ekspresowym tempie, od sierpnia, kiedy to ruszyły pierwsze prace, wybudowany został, łącznie z zagospodarowaniem przyległego terenu, nowy obiekt o powierzchni użytkowej 260 m2. Ta inwestycja, o całkowitym koszcie blisko 1,4 miliona złotych, również zrealizowana została w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

 

 

- Inwestycja kosztowała około miliona czterystu tysięcy, z czego prawie 530 tys. to dotacja w ramach rządowego programu Maluch +. Żłobek będzie mieścił trzy grupy, w sumie 24 dzieci. Cieszę się ogromnie, bo to znaczący wzrost - do tej pory ze żłobek w Kozienicach korzystało 47 maluchów, teraz te 24 to wzrost o ponad 50 procent. Jako ojciec trojga dzieci zauważyłem ten problem w Kozienicach, że jest mało miejsc w publicznym żłobku, a dużo ludzi i dużo chętnych. Żłobek cieszył się dobrą opinią, chodzi mi tu o obsługę, natomiast miał ograniczenia w zakresie przyjęć. Chcieliśmy zrealizować rozbudowę tutaj ze względów oszczędnościowych, żeby nie zwiększać kosztów w zakresie administracji czy terenu, który tu mieliśmy, natomiast zaoferować nowe miejsca właśnie mieszkańcom. Boję się tylko, czy te 24 miejsca wystarczą, ale powiedzmy, że na dobry początek… Jest już nabór ogłoszony, zachęcam też rodziców do zgłaszania się. 24 dzieci od lutego rozpocznie funkcjonowanie tutaj. Cieszę się ogromnie, bo rzeczywiście inwestujemy w swoją przyszłość czyli tych najmłodszych.

 

- powiedział Burmistrz Piotr Kozłowski.

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe