Laboratoria Wydziału Pomiarów Enei Wytwarzanie jako pierwsze w Grupie Enea przeszły ocenę według nowej normy dotyczącej kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących.

  • 21.02.2020, 10:55
  • Albert Kopański
Laboratoria Wydziału Pomiarów Enei Wytwarzanie jako pierwsze w Grupie… Krzysztof Szczepanowski, kierownik Wydziału Pomiarów Enei Wytwarzanie prezentuje certyfikaty akredytacji laboratorium badawczego i wzorującego.
Działalność laboratoriów Wydziału Pomiarów Enei Wytwarzanie stanowi kontynuację i rozwijanie bogatych, długoletnich doświadczeń w zakresie eksploatacji i nadzorowania metrologicznego aparatury kontrolno-pomiarowej oraz systemów pomiarowych stosowanych w Elektrowni Kozienice. Wykonywane są tam wzorcowania w zakresie wielkości elektrycznych, ciśnienia, temperatur oraz masy, jak również badania chemiczne gazów odlotowych i AST automatycznych systemów monitoringu (AMS)

Działalność Wydziału Pomiarów prowadzona jest na bardzo wysokim poziomie według zasad dobrej i profesjonalnej praktyki. Potwierdza to posiadanie przez laboratoria akredytacji Polskiego Centrum Akredytacji od 7 lat, jednak rok 2019 był szczególny i przełomowy dla laboratoriów akredytowanych ze względu na wprowadzenie nowej normy PN-EN ISO/IEC 17025.

Laboratoria Wydziału Pomiarów, jako jedne z pierwszych w Polsce, pomyślnie przeszły ocenę Polskiego Centrum Akredytacji. Dziś możemy chwalić się efektami naszej ciężkiej pracy. Nowe certyfikaty są już u nas – powiedział Krzysztof Szczepanowski, kierownik Wydziału Pomiarów Enei Wytwarzanie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy i korzystania z naszych usług. Szczegółowych informacji udziela Krzysztof Szczepanowski, tel. 48 614-19-41.

 

(mat. ENEI)

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe