Rozstrzygnięcie IV Regionalnego Konkurs Poetycki i działalność KDKimBK w czasie pandemii

  • 27.03.2020, 11:06 (aktualizacja 27.03.2020, 11:12)
  • Albert Kopański
Rozstrzygnięcie IV Regionalnego Konkurs Poetycki i działalność KDKimBK w czasie pandemii
Z powodu zawieszenia działalności wszystkich instytucji upowszechniania kultury zaplanowane na dzień 21 marca uroczyste rozstrzygnięcie IV Regionalnego Konkursu Poetyckiego w ramach “Światowego Dnia Poezji” nie mogło się rzecz jasna odbyć. Ponieważ jednak KDK kontynuuje działalność w takich formach, w jakich jest to możliwe, na jego stronie internetowej pojawił się protokół rozstrzygnięcia, znamy już zatem zwycięzców!

Na początek warto przypomnieć, że KDK nie zawiesił działalności w ogóle, lecz kontynuuje ją w takich formach, jakie są obecnie możliwe, czyli przede wszystkim za pośrednictwem Internetu. Użytkowników Facebooka zachęcam tutaj do dołączania do grupy „Kulturalna grupa KDK” (KLIK!), gdzie dzieją się naprawdę ciekawe rzeczy, odbywają się różne zajęcia i konkursy, a całość wspiera naturalnie ogólnopolską akcję #zostanwdomu

 

Jeśli chodzi o sam IV Regionalny Konkurs Poetycki, najsłuszniej będzie zacytować w tym miejscu panią Elwirę Kozłowską, Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka:

 

Niestety, obecna sytuacja uniemożliwiła nam organizację „Światowego Dnia Poezji”, który zaplanowany był na 21 marca 2020 r. w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. Podczas tego wydarzenia planowaliśmy promocję dwunastej antologii „Fraktale” z udziałem Grupy Poetyckiej „Erato” Kozienickiego Domu Kultury oraz recital piosenki poetyckiej „Wiersze (pod)różne” Kuby Blokesza. Ważnym wydarzeniem tego wieczoru miało być ogłoszenie wyników „IV Regionalnego Konkursu Poetyckiego”. Po odwołaniu tego wydarzenia planowaliśmy, aby wyniki ogłosić podczas 5. spotkania literackiego z cyklu „Witryna”, zaplanowanego na 4 kwietnia 2020 r. Z wielkim smutkiem, ale to wydarzenie też musieliśmy odwołać. Nie chcąc już dłużej trzymać poetów w niepewności, wyniki ogłaszamy dzisiaj, tj. 26 marca 2020 r. na naszej stronie internetowej.

 

Równocześnie mam przyjemność przekazać kilka słów od jurorów konkursu, którymi byli panowie: Jarosław Wach z Lublina i Krzysztof Kaim z Kozienic. Jak Panowie podkreślają poziom artystyczny nadesłanych prac był bardzo wysoki, niemniej - zgodnie z regulaminem - musieli wybrać sześć zestawów wierszy i przyznać nagrody, a następnie zawrzeć końcowy etap dyskusji w protokole. Jak podkreślają jurorzy, widzą potencjał do dalszej pracy twórczej i gratulują organizatorom inicjatywy w kierunku integrowania regionalnych grup literackich.

 

Ja, w imieniu jurorów i organizatorów konkursu, dziękuję serdecznie za udział wszystkim uczestnikom, gratuluję poziomu artystycznego i życzę - w przyszłości - dalszej owocnej pracy twórczej, a na dzisiaj przede wszystkim zdrowia.

 

Zachęcam do zapoznania się z poniższym protokołem. Gratuluję nagrodzonym i wyróżnionym.

 


 

PROTOKÓŁ POKONKURSOWY

(na stronie KDK, czyli TUTAJ znajdziecie Państwo dodatkowo pliki PDF z wierszami poszczególnych twórców)

 

Do konkursu zakwalifikowano 21 z 23 zgłoszeń w kategorii wiersz – tematyka dowolna. Dwa zgłoszenia były niezgodne z regulaminem.

 

Jury w składzie:

Jarosław Wach – absolwent filologii polskiej i studiów doktoranckich w zakresie literaturoznawstwa UMCS w Lublinie, sekretarz redakcji „Akcentu” oraz członek Rady Programowej Wschodniej Fundacji Kultury „Akcent”, krytyk literacki,

Krzysztof Kaim – absolwent filologii polskiej, poeta, wykładowca literatury i filozofii, juror w konkursach literackich,

po przeczytaniu nadesłanych prac postanowiło nagrodzić i wyróżnić:

Kategoria dorośli (powyżej 18 roku życia)

 

Poezja

 

I miejsce

Halina Markowska-Budniak – godło „SING SING” – Kozienice

II miejsce

Amelia Pudzianowska – godło „Turystka” – Radom

III miejsce

Agnieszka Cichoń – godło „Anna Grenik” – Kozienice

 

Wyróżnienia

 

Katarzyna Jesionek – godło „Biedronka” – Radom

Katarzyna Chołuj – godło „Juka” – Radom

Albert Kopański – godło „[artefaktnr1125]” – Kozienice

 

 

Albert Kopański

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe