Enea Wytwarzanie aktywnie wspiera działania ograniczające rozprzestrzenianie się koronawirusa – przeznaczyła 400 tys. zł na pomoc szpitalom w regionie

  • 31.03.2020, 08:54 (aktualizacja 31.03.2020, 10:57)
  • Albert Kopański
Enea Wytwarzanie aktywnie wspiera działania ograniczające rozprzestrzenianie…
W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, Enea Wytwarzanie przekazała 400 tys. zł na wsparcie szpitali, które walczą z koronawirusem. Pomoc dociera do placówek z terenu działania Spółki. Enea Wytwarzanie wdrożyła szereg procedur zwiększających bezpieczeństwo pracowników.

 

Przekazane za pośrednictwem Fundacji Enea pieniądze trafiają do placówek medycznych z obszaru działania Enei Wytwarzanie. Pomoc otrzymały oddział zakaźny Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Tytusa Chałubińskiego, oddział zakaźny Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach oraz Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu. Enea Wytwarzanie proceduje także wsparcie innych placówek medycznych z obszaru swojego działania.

– Mamy na uwadze bezpieczeństwo energetyczne kraju, ale przede wszystkim zdrowie mieszkańców powiatów kozienickiego i radomskiego, którzy są pracownikami Spółki. Nasze działania podyktowane są także decyzją Rady Ministrów o zachowaniu i podejmowaniu wszelkich środków prewencyjnych w celu zminimalizowania szerzenia się koronawirusa, szczególnie w obszarze działania spółek o strategicznym znaczeniu dla Polski – powiedział Antoni Józwowicz, prezes Enei Wytwarzanie.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo, w całej Grupie Enea już w ubiegłym tygodniu wprowadzono procedury zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i zachowujące ciągłość pracy Grupy oraz dostaw energii. Elektrownia Kozienice również wprowadziła odpowiednie regulacje w tym zakresie.

Łącznie, za pośrednictwem Fundacji Enea, do szpitali z terenu działania Grupy, trafiło 2,1 mln zł. Wsparcie otrzymało osiem placówek, z czego trzy wskazało Ministerstwo Zdrowia. Ten proces wsparcia koordynuje Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe