Obecna sytuacja w kozienickim szpitalu, śmierć pacjentki zakażonej koronawirusem

  • 01.04.2020, 15:08 (aktualizacja 01.04.2020, 15:17)
  • Albert Kopański
Obecna sytuacja w kozienickim szpitalu, śmierć pacjentki zakażonej koronawirusem
Potwierdzona została smutna wiadomość o śmierci dziś nad ranem jednej z osób zakażonych koronawirusem, które trafiły na Oddział Zakaźny kozienickiego szpitala. Dyrektor Szpitala przekazał jednocześnie Tygodnikowi OKO informacje o obecnej kondycji szpitala.

Jak potwierdził w rozmowie z Tygodnikiem OKO dyrektor szpitala Roman Wysocki, ponad 80-letnia kobieta, mieszkanka powiatu grójeckiego, cierpiała na choroby współistniejące, które były przyczyną śmierci, jest to zatem zgon osoby zakażonej koronawirusem, a nie zgon z powodu choroby COVID-19.


Po przeniesieniu Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego do głównego budynku kozienickiego Szpitala, Oddział Zakaźny dysponuje obecnie łącznie 50 miejscami, przy czym jedna kondygnacja przeznaczona jest w całości dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem bądź stwierdzonym zakażeniem. W budynku nie działa już również oddział rehabilitacyjny, co stwarza możliwość dalszej rozbudowy Oddziału Zakaźnego w wypadku, gdyby zaszła taka potrzeba

 

Wszystkie osoby hospitalizowane obecnie na Oddziale Zakaźnym kozienickiego szpitala w związku z koronawirusem pochodzą z sąsiadujących z nami powiatów, w tym z radomskiego i grójeckiego, dlatego nie są ujęte w statystykach podawanych przez kozienicki sanepid, które przytaczamy niżej. Na dziś dzień koronawirusa potwierdzono u 12 z nich, 4 czekają na wynik. W większości są to osoby starsze, z chorobami współistniejącymi.

 

Dyrektor Szpitala zaprzecza informacjom, jakoby kozienicki szpital stał się szpitalem jednoimiennym.

 

Dyrektor Roman Wysocki podkreślił, że w głównym budynku szpitala wszystkie oddziały funkcjonują nieprzerwanie, odbywają się normalne procedury, operacje i zabiegi, toteż wbrew obrazowi malowanemu czasem w mediach mieszkańcy powiatu nie powinni żyć w przeświadczeniu, że w razie choroby niezwiązanej z obecną epidemią pozbawieni będą opieki medycznej. Wyraził również wdzięczność wobec osób i podmiotów wspierających szpital:


 

- Dziękuję wszystkim osobom, stowarzyszeniom, instytucjom, fundacjom i samorządom, które w tych trudnych chwilach wspierają nasz szpital. Dzięki wielu inicjatywom i konkretnej pomocy, którą dotąd otrzymaliśmy, szczególnie w zakresie zaopatrzenia w środki ochrony osobistej, jesteśmy obecnie w stanie prawidłowo wykonywać naszą pracę. Sytuacja nie jest może jeszcze zadowalająca, jeśli chodzi o zapasy na dłuższą metę, tutaj nie ukrywamy, że gorąco prosimy o kontynuację wsparcia, ale możemy powiedzieć, że jesteśmy już teraz na bieżąco.


 

 

DZISIEJSZY KOMUNIKAT SANEPIDU

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 1 kwietnia 2020 r.

  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym/(ostatnia doba): 4/(0)

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową ogółem/na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 209/7

  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/(ostatnia doba): 0/(0)

  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/(ostatnia doba): 1/(0)

  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 1 /(0)

  • liczba zgonów związanych z COVID-19 (przypadki z terenu powiatu kozienickiego) / (ostatnia doba): 0 /(0)


 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe