Kozienicki Dom Kultury zaprasza na zajęcia w Internecie

  • 26.04.2020, 14:55 (aktualizacja 29.04.2020, 17:02)
  • Albert Kopański
Kozienicki Dom Kultury zaprasza na zajęcia w Internecie
Mimo epidemii koronawirusa i zamkniętych w całym kraju instytucji kultury, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka znalazł sposób, by kontynuować swoją działalność dla mieszkańców. Rozwiązaniem na te wyjątkowe okoliczności okazały się warsztaty, prowadzone w Internecie, za pośrednictwem portalu Facebook. Wybór zajęć jest ogromny. Warto je sprawdzić i przekonać się samemu.

Siedziba Kozienickiego Domu Kultury, czyli Centrum Kulturalno-Artystyczne, jest zamknięta dla odwiedzających już od 12 marca. Decyzja o zamknięciu budynku wiązała się z odwołaniem wszystkich zajęć stałych prowadzonych w domu kultury, w tym wykładów i fakultetów Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK, a także wszelkich zaplanowanych wydarzeń: wystaw, koncertów czy konkursów.

Niewiadomo do kiedy taki stan może potrwać, ale przypomnijmy, że 15 kwietnia Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski podjął decyzję o tym, by odwołać wszystkie zaplanowane imprezy i wydarzenia na terenie gminy do 30 czerwca.

Zapraszają do Internetu

W tej pandemicznej rzeczywistości Kozienicki Dom Kultury szybko znalazł rozwiązanie na kontynuowanie swojej działalności.

Nie mając możliwości bezpośrednich spotkań z naszymi mieszkańcami, postanowiliśmy łączyć się z nimi wirtualnie i prowadzić dla nich zajęcia w formie nagrań wideo oraz transmisji na żywo – mówi dyrektor KDK Elwira Kozłowska. – Część kadry Kozienickiego Domu Kultury pracuje zdalnie, ze swoich domów. We własnych mieszkaniach przygotowują i nagrywają zajęcia, które następnie publikowane są w sieci – dodaje.

Pierwsze zajęcia w tej formie odbyły się 18 marca, a od 23 marca prowadzone są regularnie – w tygodniowych cyklach. Przyświeca im hasło #naszczęścieKDK

Kulturalna grupa KDK

Wirtualna działalność Kozienickiego Domu Kultury prowadzona jest za pośrednictwem portalu Facebook, w dużej mierze w specjalnie utworzonej do tego grupie. "Kulturalna grupa KDK", bo o niej mowa, skupia obecnie ponad 600 mieszkańców gminy Kozienice. Każdego dnia mogą oni wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach i zajęciach on-line. Wybór jest bardzo szeroki: od zajęć tanecznych, przez aktorskie, plastyczne po gry karciane i planszowe. Duża różnorodność sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Oprócz zajęć, Kozienicki Dom Kultury, proponuje mieszkańcom m.in. konkursy z nagrodami (plastyczne, literackie, fotograficzne), quizy wiedzy dotyczące KDK i Gminy Kozienice, a także spacery po wirtualnych wystawach. Nie brakuje też publikacji okolicznościowych, związanych z szeroko rozumianą kulturą. Oferta jest cały czas rozwijana i wzbogacana. Warto więc dołączyć do grupy i skorzystać z tych bezpłatnych zajęć. Wystarczy mieć konto na portalu Facebook i wejść w link www.facebook.com/groups/grupakdk

Pamiętają o seniorach

Nie jest to jednak jedyne miejsce, gdzie Kozienicki Dom Kultury prowadzi zajęcia. Cały czas kontynuowana jest bowiem działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK. W specjalnej grupie "Uniwersytet Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury", która jest dedykowana słuchaczom UTW, czekają wykłady i zajęcia, przygotowane z myślą o seniorach.

Tak jak dotychczas, seniorzy co środę spotykają się na wykładach o godz. 11.00, a w pozostałe dni czekają na nich fakultety, m.in.: joga, gimnastyka, języki obce i nie tylko.

Aktywni w sieci

Nad przygotowaniem oferty i koordynacją zajęć w sieci czuwa specjalny zespół ds. organizacji on-line KDK, któremu osobiście przewodzi dyrektor Elwira Kozłowska. Dzięki temu oferta jest na bieżąco analizowana i udoskonalana. Najważniejsze jest zaangażowanie mieszkańców, którzy chętnie biorą udział w zajęciach, a także aktywnie komentują publikowane materiały.

Kontakt z mieszkańcami jest dla nas szczególnie ważny. Bardzo cenimy sobie komentarze i reakcje, które kozieniczanie umieszczają pod naszymi materiałami. Dzięki nim możemy stale pracować nad ulepszaniem naszej oferty – podkreśla dyrektor Elwira Kozłowska i dodaje: – Serdecznie zapraszamy do naszej grupy wszystkich mieszkańców Gminy Kozienice.


 

Albert Kopański

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe