Masz pomysł? Kozienicki Dom Kultury pomoże Ci go zrealizować i sfinansować

  • 05.05.2020, 10:21 (aktualizacja 05.05.2020, 10:25)
  • Albert Kopański
Masz pomysł? Kozienicki Dom Kultury pomoże Ci go zrealizować i sfinansować
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka realizuje projekt "Razem dla kultury w Gminie Kozienice". Zakłada on przeprowadzenie badań z zakresu kultury, a następnie ogłoszenie konkursu na inicjatywy mieszkańców. Najlepsze pomysły otrzymają nie tylko wsparcie merytoryczne, ale także finansowe. Do podziału jest ponad 20 tys. złotych! Najpierw jednak warto pomóc w badaniach i wypełnić ankietę.

 

Projekt "Razem dla kultury w Gminie Kozienice" realizowany jest w ramach programu "Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020", ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury. Kozienicki Dom Kultury znalazł się w gronie 50 ośrodków z całego kraju (na 23. miejscu), których projekty zostały ocenione najlepiej. Warto dodać, że o dofinansowanie ubiegało się ponad 110 instytucji.

Nowatorskie działania

Realizacja projektu wiąże się z nowatorskimi (w skali Gminy Kozienice) działaniami. Kozienicki Dom Kultury do tej pory nie realizował bezpośrednio badań społeczności lokalnej, ale potrzeba realizacji badań nad kulturą była wnioskowana przez dyrektor Elwirę Kozłowską już przy tworzeniu „Strategii Rozwoju Gminy Kozienice na lata 2018-2030”.

Przeprowadzenie badań nad kulturą pozwoli na jeszcze lepszą identyfikacje potrzeb mieszkańców Gminy Kozienice w tym zakresie, a w dalszej kolejności na zwiększenie współpracy na linii dom kultury - mieszkańcy i lepsze dostosowanie oferty kulturalnej.

Pomóż i ty, wypełnij ankietę

Całe zadanie podzielone jest na dwa etapy. W trakcie pierwszego z nich, który już jest realizowany, prowadzone są badania społeczności lokalnej. Ich efektem ma być specjalna diagnoza, która z kolei przysłuży się do ogłoszenia konkursu na inicjatywy mieszkańców.

Badania prowadzone są za pośrednictwem kilku narzędzi: analiza statystyk, wywiady on-line i telefoniczne czy wreszcie ankieta, która od 28 kwietnia jest dostępna w Internecie. Można ją znaleźć tutaj: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfydvdGwjg7nTEoUjrFVaPmXQi9XS4VeKvtV3bVuq4pq5pHWA/viewform

- Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w ankiecie. Jej wypełnienie nie powinno zająć więcej niż 10 minut. Im więcej osób weźmie udział, tym bardziej miarodajne będą jej wyniki - mówi dyrektor KDK Elwira Kozłowska.

Warto dodać, że zarówno na etapie badań, jak i realizacji całego projektu Kozienicki Dom Kultury wspiera Fundacja "Obserwatorium" z Warszawy, wraz z jej prezesem Karolem Wittelsem oraz Ligia Jaszczewska z Fundacji ARTica z Krakowa, która jest swoistym "opiekunem KDK" w tym programie i została wyznaczona do tej roli przez Narodowe Centrum Kultury.

Pomogą zrealizować Wasze pomysły

Kolejnym krokiem w realizacji projektu będzie ogłoszenie konkursu na inicjatywy lokalne dla mieszkańców Gminy Kozienice, grup nieformalnych, osób fizycznych, organizacji pozarządowych, na realizację przedsięwzięć w partnerstwie z Kozienickim Domem Kultury. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać własne propozycje działań do realizacji, a tym samym będą ubiegali się o środki na ich sfinansowanie.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają głowy pełne pomysłów i są gotowi na ich realizację - mówi Elwira Kozłowska.

Ogłoszenie listy zakwalifikowanych do realizacji inicjatyw, a także wyników konkursu na inicjatywy zakończy pierwszy etap projektu. Drugim będzie właściwa realizacja pomysłów mieszkańców. Warto śledzić rozwój projektu, a zwłaszcza stronę internetową Kozienickiego Domu Kultury, gdzie umieszczane są aktualne informacje w tym temacie.

Projekt "Razem dla kultury w Gminie Kozienice" realizowany jest przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2020".


 


 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe