Komunikat Burmistrza Gminy Kozienice w sprawie uruchomienia gminnych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych przy szkołach i żłobka

  • 08.05.2020, 14:06 (aktualizacja 08.05.2020, 14:18)
  • Albert Kopański
Informacja i zasadach i terminach.

Informuję, że po przeprowadzeniu konsultacji z Dyrektorami przedszkoli, szkół i żłobka podjąłem decyzję o uruchomieniu od dnia 12 maja żłobka i od 18 maja br. przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach.

W związku ze stanem epidemii opieką objęte będą w nich dzieci w grupach nie liczniejszych niż 12 osób. Decyzję o tym, które dzieci zostaną objęte opieką będą podejmowali dyrektorzy placówek na wniosek rodziców.

W pierwszej kolejności z opieki przedszkolnej i żłobkowej będą mogły skorzystać dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy zawodowej z opieką w domu i wyrażają gotowość powrotu do pracy, a w szczególności dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Rodzice, którzy chcą by ich dzieci były objęte opieką przedszkolną mogą już od 11 maja br. składać deklaracje do przedszkola, oddziału przedszkolnego do którego uczęszcza. Wzory deklaracji oraz wszelkie informacje dotyczące procedur bezpieczeństwa będą dostępne na stronach internetowych poszczególnych placówek od 11 maja 2020 r.

 

Z poważaniem


Burmistrz Gminy Kozienice


Piotr Kozłowski

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe