„OGRÓDEK KWIETNY Z ENEĄ WYTWARZANIE I M-ŚTO”

  • 22.05.2020, 17:56
  • Albert Kopański
„OGRÓDEK KWIETNY Z ENEĄ WYTWARZANIE I M-ŚTO”
Enea Wytwarzanie wraz z Mazowiecko-Świętokrzyskim Towarzystwem Ornitologicznym rozpoczęła akcję pn. „Ogródek kwietny z Eneą Wytwarzanie i M-ŚTO”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali pracownicy spółki oraz wybrane placówki z terenu powiatu kozienickiego. W ramach tej inicjatywy uczestnicy będą mogli otrzymać pakiety startowe nasion miododajnych wraz z ulotką informacyjną, a także wziąć udział w konkursie fotograficznym.

Organizatorzy poprzez realizację akcji chcą zwrócić uwagę na znaczenie Elektrowni Kozienice dla owadów zapylających, zaprezentować bogactwo roślin miododajnych, wzmocnić bazę pokarmową w postaci kwietnych roślin, a także rozbudzić zainteresowanie pożytecznymi owadami.

Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali pracownicy spółki oraz wybrane placówki z terenu powiatu kozienickiego: Placówka Socjalizacyjna „Panda”, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Opactwie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Przewozie oraz Dom Pomocy Społecznej w Kozienicach. Każdy zainteresowany inicjatywą ma możliwość otrzymania pakietu startowego nasion roślin jednorocznych, dwuletnich oraz bylin wraz z ulotką informacyjną promującą program edukacji ekologicznej Enei Wytwarzanie, przyjaznej owadom zapylającym. Dołączone do broszury nasiona przeznaczone są do założenia kwietnego ogródka na terenie prywatnej posesji, tudzież danej placówki. Nasiona wysiać należy w dowolnym miejscu, mogą być to rabaty, balkony, kwietniki, donice, czy tarasy.

Kolejną częścią akcji jest uwiecznienie efektów na fotografiach i możliwość zgłoszenia się do udziału w konkursie fotograficznym. Celem konkursu jest ukazanie na fotografiach piękna ogródka kwietnego w różnych etapach kwitnienia, powstałego z nasion udostępnionych uczestnikom przez organizatorów. Konkurs zostanie przeprowadzony w okresie od 15 czerwca 2020 r. do 30 września 2020 r. i w tym czasie należy przesyłać fotografie. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Wyniki konkursu i wręczenie nagród nastąpi 9 października 2020 r.
 

 

Albert Kopański

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe