Zdalna Szkoła w Garbatce Letnisko

  • 26.05.2020, 14:50 (aktualizacja 29.05.2020, 14:03)
  • Albert Kopański
Zdalna Szkoła w Garbatce Letnisko
Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem.

Gmina Garbatka-Letnisko w dniu 2 kwietnia br. złożyła wniosek na kwotę 60 000 zł na sfinansowanie zakupu laptopów wraz z oprogramowaniem biurowym, antywirusem
i mobilnym internetem dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony
.

 

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe. Zakupione laptopy rozdysponowane będą do szkół podstawowych na terenie Gminy Garbatka-Letnisko. Dyrektorzy rozdysponują urządzenia między najbardziej potrzebujących uczniów.

 

Dofinansowanie w 100% wysokości projektu pochodzi z konkursu grantowego ZDALNA SZKOŁA, który realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś I Powszechny dostęp do szybkiego internetu, Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach.

 

Komplet informacji dotyczący programu #zdalnaszkoła można znaleźć na stronie: www.cppc.gov.pl/zdalna-szkola 

 

 

 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe