To był wyjątkowy rok! Za nami 12. edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku

  • 05.06.2020, 10:06 (aktualizacja 05.06.2020, 10:17)
  • Albert Kopański
To był wyjątkowy rok! Za nami 12. edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Dwunasta edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka dobiegła końca. Rok akademicki 2019/2020 był wyjątkowy pod wieloma względami. Z jednej strony cieszył się rekordowym zainteresowaniem ze strony seniorów, z drugiej zaś został zakłócony przez wybuch pandemii koronawirusa. Jednak nawet ta nie zdołała go przerwać. Wirtualne zajęcia trwały aż do końca maja, a oficjalne zakończenie – również w formie on-line – odbyło się w środę, 3 czerwca.

Rok akademicki 2019/2020 trwał od 11 września do 3 czerwca. W tym czasie odbyły się 42 wykłady, dwa koncerty, dwa spektakle teatralne, a słuchacze mogli korzystać z oferty 22 zajęć fakultatywnych.

 

Dwunasta edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK była rekordowa. Na liście słuchaczy mieliśmy zapisanych aż 615 osób. Tak wielkie zainteresowanie tą ofertą świadczy o tym, jak bardzo jest ona potrzebna. Z roku na rok uniwersytet skupia coraz więcej seniorów; osób które aktywnie chcą rozwijać swoje pasje i zainteresowania

 

mówiła dyrektor KDK i jednocześnie dyrektor UTW Elwira Kozłowska.

 

Wirus ich nie zatrzymał

 

Organizacja tego roku akademickiego została zakłócona przez wybuch pandemii koronawirusa, ale nawet trudne warunki epidemiologiczne nie przeszkodziły w kontynuowaniu działalności uniwersytetu. Przestrzenią do działań Kozienickiego Domu Kultury stały się bowiem dwie grupy na portalu Facebook: "Kulturalna grupa KDK" i "Uniwersytet Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury".

Już 18 marca, a zatem niespełna w tydzień po zamknięciu Centrum Kulturalno-Artystycznego dla odwiedzających i odwołaniu zajęć w placówce, w sieci pojawił się pierwszy wykład on-line dla słuchaczy UTW KDK. Kilka dni później, 23 marca ruszyły stałe zajęcia on-line. W sumie, do końca maja, tylko w tej grupie opublikowano około setki filmów i transmisji na żywo – wykładów, zajęć plastycznych, muzycznych, teatralnych i ruchowych. Dodatkową atrakcją były quizy wiedzy o UTW dla seniorów. Dodatkową atrakcją były quizy wiedzy o UTW dla seniorów.

 

Wszystko co dobre, kiedyś się kończy

 

Po ponad dwóch miesiącach wirtualnych zajęć, przyszła pora na zakończenie roku akademickiego 2019/2020. To również odbyło się on-line, a w środę 3 czerwca, w mediach społecznościowych Kozienickiego Domu Kultury opublikowano specjalny materiał wideo, skierowany do seniorów. Jest on formą podsumowania minionych dziewięciu miesięcy i stanowi okazję do podziękowania słuchaczom za wytrwały udział w zajęciach, a organizatorom za ich organizację.

 

Drodzy słuchacze, chciałem Wam bardzo podziękować za waszą aktywność, zarówno osobiście, jak i on-line. Dziękuję za Wasze uwagi i spostrzeżenia; za działania, które prowadzicie oraz za inspirowanie nas do działań samorządowych, Chciałbym życzyć Wam spokoju, wytrwałości i zdrowia. Obyście jak najlepiej wykorzystali wiedzę i umiejętności, które zdobyliście na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kozienicach 

mówił Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski

 

W imieniu Rady Słuchaczy dziękuję za cały ten rok akademicki; za wspaniały program, za troskę o to, by wszystko było na medal. I było na medal. W momencie ogłoszenia pandemii mogliście pozostać w domach, ale wyszliście do nas on-line. Daliście nam ciekawe wykłady i fajne zajęcia; daliście nam wasze serca

dziękował przewodniczący Rady Słuchaczy UTW Dariusz Szewc.

Był to bardzo aktywny i pracowity rok. Przed Państwem wakacje. Życzę zdrowia, spokoju i aktywności. Proszę naładować akumulatory przed nową edycją, trzynastą edycją Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury – dodaje dyrektor Elwira Kozłowska.

****

 

Albert Kopański

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe