Tutaj można podnosić poprzeczkę, czyli otwarcie Parku Linowego nad kozienickim jeziorem

  • 06.06.2020, 13:06 (aktualizacja 06.06.2020, 20:41)
  • Albert Kopański
Tutaj można podnosić poprzeczkę, czyli otwarcie Parku Linowego nad kozienickim jeziorem
Dziś przed południem odbyło się wreszcie przesunięte o pięć tygodni z powodu pandemii otwarcie Parku Linowego nad kozienickim jeziorem.

Wszystkim było spieszno do parkowych atrakcji, toteż ceremonie zostały ograniczone do minimum. Marcin Zmitrowicz, dyrektor KCRiS, powitał krótko zebranych, poprosił o brawa dla właściciela parku, Jakuba Niewęgłowskiego, żartobliwie zaznaczył, że z wszystkimi kłopotami - których, jak wyraził przekonanie, nie będzie - odsyła właśnie do niego, po czym zaprosił do symbolicznego przecięcia, wstęgi, którego wspólnie dokonali on sam, burmistrz Dorota Stępień oraz właściciel parku.

 

Po symbolicznym otwarciu, burmistrz Dorota Stępień mówiła:

 

- Myślę, że to było bardzo potrzebne i mam nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni. Ta forma wypoczynku potrzebna jest nie tylko tym małym, ale i większym, są tu trzy różnej trudności linie i sądzę, że nie tylko najmłodsi będą z tego miejsca korzystać, ale i starsi również. Firma, którą zaprosiliśmy do współpracy, to firma z wieloletnim doświadczeniem, osoby, które są gwarantem zapewnienia bezpieczeństwa i odpowiednich warunków dla nie tylko - mam nadzieję - naszych mieszkańców, ale i dla wszystkich osób, które będą chciały przyjeżdżać i korzystać z naszej dodatkowej atrakcji nad jeziorem, w tym pięknym miejscu. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

 

Na pytanie o to, czego życzy pierwszym śmiałkom, pani burmistrz odpowiedziała ze śmiechem:

 

- Odwagi! Do pierwszego przejścia, ale i do następnych, bo trzeba podnosić poprzeczkę... a tutaj można ją podnosić na ładnych kilka metrów!

 

Zapytana przez nas na koniec o termin, kiedy zdecyduje się wypróbować nową kozienicką atrakcję osobiście, pani burmistrz zapewniła nas, że dowiemy się o tym pierwsi!

 

***

Na atrakcje parku składają się trzy trasy o różnym stopniu trudności.

 

  • zielona, dla najmłodszych uczestników, z której mogą korzystać dzieci od lat 4.nawet czteroletnie dzieci. Jej wysokość to około 1,5 metra, co nie oznacza, że brak na niej atrakcji, są bowiem kładki, mostki, tunel, samoloty i na koniec tyrolka, czyli zjazd linowy
  • niebieska, dla dzieci nieco starszych. Jej wysokość również około 1,5 metra, ale pokonanie jej jest już bardziej wymagające
  • fioletowa, zamontowana na wysokości około 4 - 5 metrów. Składa się na nią 15 przeszkód i przeznaczona jest uczestników w wieku powyżej 12 lat, posiadających już pewne doświadczenie i samodzielnych
Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe