Szkoła Drzewna w Garbatce będzie miała nową, nowoczesną siedzibę

  • 25.06.2020, 19:49 (aktualizacja 25.06.2020, 22:04)
  • Albert Kopański
Szkoła Drzewna w Garbatce będzie miała nową, nowoczesną siedzibę
Dziś, to jest 25 czerwca, podpisana została w Garbatce-Letnisko umowa, dzięki której będący dumą miejscowości Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych zyska siedzibę, na jaką zasługuje.

Samorząd województwa Mazowieckiego, który prowadzi licząca sobie pół wieku szkołę od stycznia 2018, podjął decyzję o budowie nowej siedziby z uwagi na fakt nieprzystawania kondycji i kubatury obecnej do potrzeb uczniów. Pod budowę nowego budynku zakupiono w ubiegłym roku za kwotę ponad 4,3 mln złotych działkę o powierzchni ponad 3,1 ha.

 

Nowy kompleks powstanie po przeciwnej stronie torów kolejowych w stosunku obecnego, w pobliżu obiektów sportowych i stacji kolejowej.

 

Wicedyrektor Elżbieta Cichawa-Grabowska, która podpisała umowę w imieniu szkoły, wyraziła nadzieję, że zostanie ona nie tylko perełką Europy, ale i szkołą XXI wieku. 

 

Zaprojektowany w takim właśnie duchu nowoczesności kompleks szkolny będzie się składać z czterech głównych części: oświatowej, warsztatowej (będzie to de facto “mini-fabryka”), hali sportowej i z internatu. Oprócz tego inwestycja obejmuje kompleksowe zagospodarowanie terenu, z infrastrukturą komunikacyjną, małą architekturą i zielenią włącznie.

 

Jak zapewnił Zenon Zabagło, reprezentant firmy Atelier, która wygrała przetarg na przygotowanie projektu, technologie, jakie znajdą zastosowanie w nowym budynku, będą nowoczesne i przyjazne środowisku. Podkreślanie chęci połączenia nowoczesności  i funkcjonalności z tradycją było zresztą motywem powracającym w wypowiedziach chyba wszystkich obecnych.

 

Wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski, który brał udział w podpisaniu umowy z ramienia urzędu marszałkowskiego, wypowiadał się o szkole obszernie i w superlatywach, konkludując, że planowany wydatek 60 milionów złotych to kwota, którą w Garbatce-Letnisko zdecydowanie warto zainwestować. 

Podpisaną dzisiaj umową zlecono opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Zakończenie etapu projektowego jest planowane na pierwszy kwartał 2021 r.

Albert Kopański

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe