AKTUALIZACJA INFORMACJI O BIEŻĄCEJ SYTUACJI w SP ZZOZ w KOZIENICACH

  • 03.07.2020, 12:23 (aktualizacja 03.07.2020, 12:29)
  • Albert Kopański
AKTUALIZACJA INFORMACJI O BIEŻĄCEJ SYTUACJI w SP ZZOZ w KOZIENICACH
Najnowsze oficjalne informacje o tym, co dzieje się w kozienickim szpitalu

Nawiązując do wcześniejszych informacji o bieżącej sytuacji w SP ZZOZ w Kozienicach, informujemy, że przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności obecnie realizujemy świadczenia zdrowotne w oddziałach szpitalnych w zakresie: urologii, traumatologii i ortopedii, chirurgii ogólnej, pediatrii, anestezjologii i intensywnej terapii, otolaryngologii, chorób zakaźnych.

Od poniedziałku 29 czerwca 2020 roku wznowiliśmy przyjęcia do Oddziałów: Wewnętrznego z Pododdziałem Kardiologii, Neurologii oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Jednakże z powodu dużej absencji pracowników medycznych (izolacje, kwarantanna, zwolnienia lekarskie) oddziały te funkcjonują w ograniczonym zakresie. Obecnie mamy obsadę pracowników na połowę limitów łóżkowych.

Od 3 lipca 2020 roku wstrzymujemy przyjęcia do Oddziału Ginekologiczno – Położniczego do czasu powrotu z kwarantanny pracowników. Po powzięciu informacji o wydaniu pozytywnej decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kozienicach w trybie natychmiastowym wznowimy przyjęcia do oddziału.

Z powodu wykrycia na początku czerwca 2020 roku zakażenia COVID-19 wśród personelu medycznego Pracownia Radiologii i USG obecnie pracuje tylko na potrzeby oddziałów szpitalnych, nie wykonujemy jeszcze badań ambulatoryjnych dla wszystkich chętnych pacjentów. 2/3 pracowników Pracowni Radiologii i USG nie może udzielać świadczeń zdrowotnych z powodu absencji (izolacja, kwarantanna, zwolnienia lekarskie).

Ponadto informujemy, że zmieniono godziny pobierania materiału do badań molekularnych – wymazowych COVID-19 (PCR) pacjentów, obecnie takie badanie będzie można wykonać w dni robocze i wolne od pracy w godzinach od 10.00 do 13.00. Przypominamy, że przed zgłoszeniem na wymaz pacjenci powinni zadzwonić do Oddziału Zakaźnego na numer 887 185 999 aby ustalić wskazania do pobrania wymazu oraz termin pobrania. Jeśli lekarz zadecyduje o pobraniu należy się zgłosić do Izby Przyjęć Oddziału Zakaźnego w wyznaczonym terminie i zadzwonić ponownie na powyższy numer. Pracownik medyczny pobierający materiał do badania wymazowego potrzebuje około 15 minut na przygotowanie odpowiednich warunków do pobrania wymazu, musi przygotować pomieszczenie oraz poprawnie założyć środki ochrony osobistej. Pacjenci powinni przygotować dokument tożsamości. Jeśli pacjent ma skierowanie z sanatorium, lub od lekarza (w tym pobrania przed planowym zabiegiem) proszony jest przygotować ksero skierowania, które zostanie dołączone do dokumentacji. Personel szpitala prosi również o informację, kto kieruje na badanie, czy to jest sanepid, czy może np. pacjent jest na kwarantannie.

Przyjęcia pacjentów do Poradni Specjalistycznych, Podstawowej Opieki Zdrowotnej odbywają się na zasadach podanych w Informacji o bieżącej sytuacji w SP ZZOZ w Kozienicach z dnia 29 maja 2020 roku.

Informujemy ponadto, że wznowiliśmy działalność Poradni Chorób Zakaźnych. Po telefonicznym zarejestrowaniu się w dni robocze w godzinach 10.00 – 11.00 (telefon 486 797 295) lekarz oddzwoni w godzinach 11.00 – 13.00 i udzieli stosownej porady. SP ZZOZ w Kozienicach zastrzega, że jeśli, ze względów organizacyjnych i dynamicznej sytuacji w Oddziale Chorób Zakaźnych, lekarz nie oddzwoni w dniu zgłoszenia wizyty, SP ZZOZ w Kozienicach prosi o telefon następnego dnia w godzinach 11.00 - 13.00.

W związku z nadal odnotowywanymi w Polsce licznymi przypadkami zakażenia Covid-19 SP ZZOZ w Kozienicach zmuszony jest utrzymać wprowadzone ograniczenia
w odwiedzinach rodzin pacjentów hospitalizowanych w poszczególnych oddziałach.

Należy pamiętać, że w związku z rozprzestrzenianiem się zakażenia COVID-19 oraz ogłoszonym stanem pandemii mogą nastąpić ograniczenia w przyjmowaniu pacjentów do poszczególnych Oddziałów Szpitalnych, Poradni Specjalistycznych, Pracowni Diagnostycznych. Jak już wcześniej zaznaczono ograniczenia mogą także wynikać z powodu nieobecności w pracy pracowników medycznych.

Szpital Powiatowy w Kozienicach jest otwarty dla wszystkich tych, którzy wymagają pomocy i to się nie zmieni. Zapewniamy, że każdy pacjent w stanie zagrożenia zdrowia i życia otrzyma należytą pomoc,oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

Dyrekcja i Pracownicy

SP ZZOZ w Kozienicach

 


 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe