Konkursy, koncert i wykłady – Kozienicki Dom Kultury w trosce o środowisko

  • 18.07.2020, 20:29
  • Albert Kopański
Konkursy, koncert i wykłady – Kozienicki Dom Kultury w trosce o środowisko
„Wirtualne życie, realne problemy środowiska” – razem dla ekologii w Gminie Kozienice. To tytuł najnowszego projektu, realizowanego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka we współpracy z Gminą Kozienice i Eneą Wytwarzanie. W ramach przedsięwzięcia, na mieszkańców czekają ciekawe wykłady i warsztaty on-line, wirtualny koncert, a także dwa konkursy z nagrodami. Wszystko po to, by zwrócić uwagę mieszkańców na kwestie związane z ochroną środowiska.

 

Projekt zakłada szereg najróżniejszych działań, zarówno artystycznych, jak i popularnonaukowych. Ich wspólnym celem jest zwiększanie świadomości mieszkańców Gminy Kozienice na tematy związane ze środowiskiem, bogactwem naturalnym Ziemi Kozienickiej, ale też potrzebą dbania o przyrodę.

Jako mieszkańcy Gminy Kozienice, mamy to szczęście, że żyjemy w otoczeniu przepięknej przyrody. Zarówno Puszcza Kozienicka, jak i Dolina Środkowej Wisły, to prawdziwe, naturalne perełki. Na co dzień, może nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę – mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska i dodaje: – Chcemy zwrócić uwagę mieszkańców na te naturalne skarby i przypomnieć im, że wszyscy powinniśmy zachowywać się odpowiedzialnie wobec środowiska.

Wirtualne atrakcje

W ramach projektu organizatorzy przygotowali szereg różnego rodzaju działań. Na mieszkańców Gminy Kozienice czekają m.in. dwa wykłady o tematyce proekologicznej, dwa warsztaty (dotyczące recyklingu i ekologicznej chemii domowej), spektakl dla dzieci, koncert oraz konkursy z nagrodami.

Co ważne, wszystkie te działania będą prowadzone w formie on-line, za pośrednictwem „Kulturalnej grupy KDK” na portalu Facebook (www.facebook.com/groups/grupakdk).

Decyzja o realizacji projektu w sieci podyktowana jest oczywiście względami bezpieczeństwa. Na szczęście nasi mieszkańcy doskonale radzą sobie w Internecie i chętnie biorą udział w wirtualnych wydarzeniach. Odzwierciedleniem tego było m.in. zainteresowanie zajęciami on-line, które prowadziliśmy w okresie od marca do czerwca – podkreśla Elwira Kozłowska.

Wykłady, warsztaty, koncert oraz spektakl odbędą się w sierpniu i we wrześniu. Ich szczegółowy harmonogram zostanie opublikowany wkrótce na www.dkkozienice.pl i w „Kulturalnej grupie KDK”. Już natomiast ruszyły dwa konkursy: dla dzieci i młodzieży oraz dla osób dorosłych.

Konkurs dla młodszych…

„Z zielonych pobudek – Ekoludek” to konkurs plastyczny skierowany do dzieci i młodzieży. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej, przedstawiającej tytułowego „Ekoludka”. Chodzi o fikcyjną postać, promującą wartości proekologiczne.

Następnie uczestnicy powinni zrobić zdjęcie (zdjęcia) tej pracy i wysłać swoje zgłoszenie na adres [email protected], w terminie do 18 sierpnia. Przy tworzeniu pracy należy użyć materiałów podlegających recyklingowi.

Na autorów najlepszych prac czekają nagrody. Zgłoszenia będą rozpatrywane w dwóch kategoriach wiekowych: poniżej 13. roku życia oraz 13-18 lat.

i dla starszych

Z kolei dla osób pełnoletnich przygotowano konkurs pt. „Piękno Ziemi Kozienickiej”. Tu zgłaszane prace powinny podkreślać walory przyrodnicze Ziemi Kozienickiej, takie jak m.in. Puszcza Kozienicka, Dolina Środkowej Wisły, bogata flora i fauna, etc. Przy tworzeniu pracy należy użyć materiałów podlegających recyklingowi.

Zgłoszenia (zdjęcia prac) przyjmowane są do 20 sierpnia, pod adresem mailowym [email protected]

Regulaminy obydwu konkursów dostępne są na stronie www.dkkozienice.pl. Zwycięzców poznamy w pierwszym tygodniu września, a zdjęcia najlepszych prac zostaną opublikowane w „Kulturalnej grupie KDK”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych konkursach. Dla zwycięzców przygotowaliśmy sympatyczne nagrody: butelki filtrujące, gry planszowe oraz zestawy gadżetów – zachęca dyrektor Elwira Kozłowska.

Organizatorami projektu „Wirtualne życie, realne problemy środowiska” – razem dla ekologii w Gminie Kozienice są: Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława, partnerem zaś Enea Wytwarzanie.

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe