XXII Sesja Rady Miejskiej w Kozienicach i nowa Skarbnik

  • 27.07.2020, 19:13 (aktualizacja 27.07.2020, 19:19)
  • Albert Kopański
XXII Sesja Rady Miejskiej w Kozienicach i nowa Skarbnik Fot. UM Kozienice
Podczas XXII Sesji rady Miejskiej w Kozienicach podjęto uchwałę zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kozienice na lata 2020-2030, dokonano zmian w uchwale Budżetowej Gminy Kozienice na rok 2020 oraz zdecydowano o określenia średniej ceny jednostki paliwa w roku szkolnym 2020/2021 w Gminie Kozienice.Największe poruszenie bez wątpienia wywołało jednak odwołanie i pożegnanie z wieloletnią Skarbnik Gminy Kozienice, pełniącą tę funkcję od roku 2006 Barbarą Galińską oraz powołanie i powitanie nowej skarbnik, Moniki Makulec-Soboty.

Skarbnik Barbarą Galińska zakończyła pracę z rekordowym budżetem na rok 2020, przekraczającym po stronie wydatków 200 mln złotych. Burmistrz Piotr Kozłowski podsumował lata jej pracy:- Muszę powiedzieć, że przez te lata Pani Skarbnik okazywała duże zaangażowanie i profesjonalizm, potrafiła łączyć wodę z ogniem, a mówię tak, bo czasami to, co chcemy jako radni i burmistrz, i to, jakie są możliwości budżetu — ale także przepisy — to jak właśnie łączenie ognia i wody, a to się Pani w ciągu zarówno ostatnich dwóch, jak i kilkunastu poprzedzających lat udawało.Następnie burmistrz życzył ustępującej skarbnik powodzenia w spełnianiu marzeń i realizacji planów życiowych. Nie zabrakło również podziękowań i najlepszych życzeń ze strony radnych i przewodniczącego rady.

 


- Mimo że praca Skarbnika była stresująca i pełna emocji, muszę podziękować burmistrzowi Śmietance za to, że dał mi tę szansę, a obecnemu burmistrzowi, że miałam możliwość doprowadzić budżet do tak ogromnej kwoty.

 


– mówiła sama Barbara Galińska.

Następnie, idąc logiczną koleją rzeczy, radni powołali nową skarbnik. Monika Makulec-Sobota, która posiada ponad 15-letnie doświadczenie w pracy z budżetem, wcześniej pracowała w urzędzie gminy Magnuszew, a od czwartku będzie pełnić obowiązki Skarbnika Gminy Kozienice, wyraziła swoje nadzieje na przyszłość następująco:- Liczę na jak najlepszą współpracę z szanowną radą, panem burmistrzem, dyrektorami wydziałów,. kierownikami i pracownikami urzędu miejskiego. Przy okazji chciałabym podziękować Pani Skarbnik, za wprowadzenie mnie w tematykę obowiązków, które będę wykonywała. Dołożę wszelkich starań, aby godnie zastąpić Panią Skarbnik.

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe