Enea Kozienice Triathlon na medal

  • 27.08.2020, 13:34 (aktualizacja 27.08.2020, 13:39)
  • Albert Kopański
Enea Kozienice Triathlon na medal
Ponad 200 zawodników wzięło udział w niedzielę 23 sierpnia w zawodach Enea Kozienice Triathlon. Była to już 9. edycja tej bardzo udanej, sportowej imprezy.

 

Otwarcia zawodów, które rozgrywane były na terenie Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu dokonał sam Jerzy Górski, legenda polskiego triathlonu i główny organizator. Zawodnicy tej wymagającej dyscypliny mieli do przepłynięcia 1,5 kilometra, przejechania 40 kilometrów rowerem i przebiegnięcia 10 kilometrów. Wyzwanie to podjęło 149 śmiałków, którzy stawili się na starcie.

 

Wydarzenie jednak rozpoczęło się od zmagań najmłodszych. Do rywalizacji w aquathlonie stanęło 50 dzieci, w wieku od 10 do 15 lat, którzy musieli przepłynąć 150 metrów wpław i przebiec 1000 metrów. Najlepszy czas wśród chłopców osiągnął Kacper Serwiński – 7 minut 9 sekund, zaś wśród dziewcząt zwyciężyła Wiktoria Kos – 8 minut 2 sekundy.

 

Dorośli, którzy mierzyli się na dystansie olimpijskim startowali w sztafetach oraz indywidualnie. Do rywalizacji stanęło 19 sztafet liczących po 3 osoby, a najlepszą okazała się ekipa Rowerologia Warka.

 

Indywidualnie w kategorii mężczyzn, już po raz drugi w Kozienicach, zwyciężył Tomasz Szala, osiągając rewelacyjny wynik 1 godzina 49 minut, drugie miejsce zajął Przemysław Szymanowski z czasem 1 godzina 56 minut. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Maria Pytel, również po raz drugi w Kozienicach. Najlepszym zawodnikiem z powiatu kozienickiego okazał się Jarosław Gontarz, osiągając wynik 2 godziny 17 minut, zaraz po nim był Kamil Gmiński, pracownik Enei Wytwarzanie.

 

Enea Wytwarzanie po raz kolejny była głównym sponsorem tego sportowego wydarzenia, któremu pomimo ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa towarzyszyła radosna atmosfera. Świetne rezultaty uczestników z pewnością mogą być powodem do dumy i satysfakcji sponsora i organizatorów zawodów.

 

(materiał nadesłany)

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe