Rzecz o kobietach niezwykłych. Kozienicki Dom Kultury zaprasza na interesujące spotkanie

  • 03.10.2020, 08:56 (aktualizacja 03.10.2020, 10:00)
  • Albert Kopański
Rzecz o kobietach niezwykłych. Kozienicki Dom Kultury zaprasza na interesujące spotkanie
Kobiety i ich rola w rozwój świata to temat przewodni inicjatywy, którą realizuje społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, w ramach projektu Kozienickiego Domu Kultury „Razem dla kultury w Gminie Kozienice”. Na poniedziałek, 12 października, zaplanowano oficjalną inaugurację inicjatywy, a z tej okazji w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach odbędzie się interesujący wykład.

Inicjatywa „Kobieto ! Puchu marny ! – czy aby na pewno ?” to jedno z przedsięwzięć, które otrzymało dofinansowanie w ramach konkursu inicjatyw lokalnych, który Kozienicki Dom Kultury ogłosił w czerwcu 2020 roku.

Członkowie Grupy nieformalnej z I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach chcą swoimi działaniami podkreślić udział kobiet w rozwoju świata, ich rolę w kształtowaniu rzeczywistości, wybitne osiągnięcia. Jednocześnie przypomną naszym mieszkańcom sylwetki najwybitniejszych kobiet w dziejach

 

mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Wykład i nie tylko

Oficjalny start inicjatywy zaplanowano na 12 października, na godz. 11.00. W sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach będzie można wysłuchać wykładu dr Małgorzaty Kuśmierczyk-Balcerek z I LO zatytułowanego „Znane – nieznane Polki”.

W programie wydarzenia znalazły się również prezentacje teatralne w wykonaniu młodzieży z I LO – oczywiście poświęcone kobietom.

Spotkanie będzie też okazją do ogłoszenia specjalnego plebiscytu.

 

– Organizatorzy chcą uruchomić specjalne głosowanie internetowe, w którym wybierzemy dziesięć kobiet, które zmieniły świat. Pań, które zajmują wyjątkowe miejsce w historii. Głosowanie ruszy w dniu inauguracji

 

zapowiada dyrektor Elwira Kozłowska.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Liczba miejsc ograniczona. Inauguracja inicjatywy odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Wydarzenie jest częścią inicjatywy „Kobieto ! Puchu marny ! – czy aby na pewno ?”, autorstwa Grupy nieformalnej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach. Inicjatywa wchodzi w skład projektu „Razem dla kultury w Gminie Kozienice”, realizowanego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020”.

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe