Enea Wytwarzanie po raz kolejny włączyła się w akcję ubierania choinki w odblaski dedykowane mieszkańcom Kozienic

  • 28.12.2020, 15:45
  • Albert Kopański
Enea Wytwarzanie po raz kolejny włączyła się w akcję ubierania choinki w odblaski dedykowane mieszkańcom Kozienic Fot. KPP w Kozienicach
Tradycyjnie w okresie świąt Bożego Narodzenia, przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Kozinicach, ubrano choinkę, gdzie ozdobami były elementy odblaskowe przeznaczone dla okolicznych mieszkańców. Do akcji ponownie przyłączyła się Enea Wytwarzanie.

To już niemal tradycja, kiedy w okresie świąt Bożego Narodzenia, przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach ubrana została choinka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wyjątkowe ozdoby, którymi były elementy odblaskowe w postaci licznych breloków oraz kamizelek w formie kokard. Ubrana przez kozienickich policjantów choinka miała na celu zachęcić przechodniów do bezkarnego pobrania odblaskowego elementu. Właściwym zachowaniem jest przypięcie zawieszki do własnej garderoby lub przekazanie ozdoby innej osobie, której z pewnością służyć będzie poprawieniu jej widoczności na drodze.

 

Wspólnie przeprowadzona już po raz trzeci inicjatywa miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drodze mieszkańców powiatu i gminy Kozienice, szczególnie pieszych i rowerzystów. Każda chętna osoba, miała możliwość zabrania z choinki odblaskowego elementu, który powinien zdobić ubranie użytkownika drogi, aby był on po zmroku lepiej widoczny dla innych kierowców i tym samym bezpieczny.

 

Odblask to nie tylko ozdobna zawieszka na kurtce, to element, który ma realny wpływ na bezpieczeństwo pieszego na drodze. Jesienią i zimą odblaski mogą uratować życie. Dlatego tak ważne jest, by o sile tego małego światełka przypominać przy każdej okazji. Najważniejszym prezentem dla każdego jest życie, warto więc o nie dbać. Wszyscy świećmy przykładem w święta! – informuje aspirant Ilona Tarczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

 

Czas świąteczny to najlepsza okazja by przekazać komuś prezent, natomiast troska o bezpieczeństwo drugiej osoby, jest najlepszym darem, jakim można obdarować bliską osobę.

 

Enea Wytwarzanie, jak co roku, włączyła się w tę ważną inicjatywę, przekazując mnóstwo elementów odblaskowych. Firma społecznie odpowiedzialna włącza się również w szerzenie bezpieczeństwa wśród uczestników ruchu drogowego.

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe