Kozienickie instytucje grają razem z WOŚP. Ruszyły wyjątkowe aukcje!

  • 22.01.2021, 11:43 (aktualizacja 22.01.2021, 11:59)
  • Materiał nadesłany
Kozienickie instytucje grają razem z WOŚP. Ruszyły wyjątkowe aukcje!
Wyjątkowe kozienickie płaskorzeźby i obrazy, gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz kozienickich instytucji – to wszystko można wylicytować na aukcjach internetowych prowadzonych przez kozienicki sztab Orkiestry o numerze 663. Do aukcji dołączył również Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, który przekazał na ten cel m.in. prace rodzimych artystów.

Kozienicki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nr 663 mieści się w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” i to „Ogród” prowadzi aukcje przy pomocy portalu Allegro. Są one dostępne pod TYM ADRESEM (https://allegro.pl/uzytkownik/suli66?bmatch=cl-dict210105-ctx-uni-1-2-0112).

Licytacje „na WOŚP” mają w Kozienicach wieloletnią historię, chociaż w przeszłości odbywały się one w tradycyjnej, stacjonarnej formie.

Myślę, że kozieniczanie doskonale pamiętają licytacje, które odbywały się w starej siedzibie Kozienickiego Domu Kultury przy Alei 1 Maja 8. To właśnie tam, przez lata, spotykaliśmy się na wydarzeniach towarzyszących zbiórce ulicznej. Były liczne prezentacje i koncerty, ale także aukcje podczas których, przekazane przez mieszkańców gminy Kozienice przedmioty, sprzedawane były za wielokrotność ceny wywoławczej mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska i dodaje: W ostatnich latach formuła kozienickich finałów nieco się zmieniła i przez jakiś czas, z przyczyn od nas niezależnych, nie było licytacji. Ich powrót, chociaż w elektronicznej formie, z pewnością będzie atrakcyjny dla mieszkańców. To niepowtarzalna okazja, aby nabyć wyjątkowe przedmioty, a przy tym wesprzeć szczytny cel.

Co na aukcjach?

Na licytacje trafiły m.in. gadżety przekazane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, Urząd Miejski w Kozienicach, „Ogród Jordanowski” i Kozienicki Dom Kultury.

W przekazanej przez nas „Torbie pełnej kultury” znalazły się m.in. kubki i koszulki Kozienickiego Domu Kultury, kalendarz książkowy, pamięć USB, podkładka czy magnes. Warto zwrócić też uwagę na katalog „Wernisaże w Centrum Kulturalno-Artystycznym 2015-2020”. Ta limitowana publikacja powstała przy okazji jubileuszu 5-lecia działalności CKA i jest podsumowaniem wszystkich wystaw, które odbywały się w naszej siedzibie – tłumaczy Elwira Kozłowska.

Szczególnie ciekawie wyglądają prace plastyczne, które trafiły na licytację. We współpracy z ich autorami, Kozienicki Dom Kultury przekazał w sumie cztery małe dzieła sztuki. Są to płaskorzeźby: „Kozienice” autorstwa Andrzeja Zielińskiego i „Poranek nad Wisłą” Zbigniewa Kurasiewicza, obraz haftowany na kanwie „Malowniczy zakątek Wisły” Krystyny Kondeji oraz obraz wyszywany szydełkiem „Król Puszczy z małżonką” autorstwa Władysławy Barbary Drachal.

Prace trafiły do Kozienickiego Domu Kultury w ramach konkursu artystycznego, adresowanego do artystów-amatorów. Od kilku lat, rokrocznie, organizujemy jego kolejne edycje i zawsze cieszy się on zainteresowaniem naszych twórców. Ich prace prezentowane są następnie szerokiej publiczności w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego. Teraz niektóre będzie można zdobyć na licytacjach – zaznacza Elwira Kozłowska.

Pieniądze za zakup przedmiotów na licytacjach oczywiście zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypominamy, że w trakcie 29. Finału zbierane są środki na zakup nowoczesnych urządzeń medycznych dla oddziałów laryngologicznych i diagnostyki głowy.

Przypominamy, że organizatorem Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kozienicach jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski”. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka jest jednym z partnerów akcji.

 

 

Materiał nadesłany

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe