Gmina Kozienice pomaga szpitalowi powiatowemu

  • 16.02.2021, 13:54
  • Albert Kopański
Gmina Kozienice pomaga szpitalowi powiatowemu
Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski podjął decyzję o umorzeniu powiatowemu szpitalowi podatku od nieruchomości za lata 2019 i 2020.

Kwota wspominanego umorzenia to blisko 420.000 zł, 389.343 zł to podstawa podatku, natomiast 29.114 zł stanowią odsetki.

- Zapotrzebowanie na świadczenie usług medycznych przez szpital jest ogromne, pomimo że nie jest to nasz obowiązek ani kompetencja, dokładamy wszelkich starań, aby pacjenci szpitala powiatowego w Kozienicach w mniejszym stopniu odczuwali złą sytuację finansową jednostki. Chcemy, by placówka zaoszczędzoną w ten sposób kwotę przeznaczyła na dofinansowanie stanowisk pracy oraz zakup sprzętu i środków, które sprawią, że usługi szpitala, ich jakość i zakres dla kozieniczan będzie szerszy, a komfort pracy personelu choć trochę wyższy – mówi Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski i dodaje - w trosce o mieszkańców w przeróżny sposób staramy się wspierać działalność szpitala. W roku 2020 przekazaliśmy placówce profesjonalny sprzęt medyczny, środki ochrony oraz umorzyliśmy zaległe zobowiązania podatkowe – wartość pomocy wyniosła nieco ponad 460.000 zł i była jedną z najwyższych jaką otrzymał kozienicki szpital od samorządów i innych podmiotów.

Warto wiedzieć, że nie wszystkie samorządy traktują lecznice leżące na ich terenie w taki sam sposób, a wielu włodarzy negatywnie odnosi się do umorzeń podatków od nieruchomości dla placówek zdrowia. W Kozienicach wsparcie szpitala jest jedną z form pomocy finansowej udzielanej przez Gminę Powiatowi Kozienickiemu. Kolejne to dofinansowanie działań drogowych i oświatowych realizowanych przez powiat, na które w budżecie Gminy Kozienice na 2021 rok zarezerwowano dodatkowo kwotę w wysokości 400.000 zł.

 

 

Albert Kopański

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe