Kolejna kozienicka inwestycja z dofinansowaniem

  • 17.03.2021, 17:22
  • Albert Kopański
Kolejna kozienicka inwestycja z dofinansowaniem
Gmina Kozienice otrzymała ponad 520 000,00 zł dotacji na budowę drogi gminnej w miejscowości Samwodzie. Dotacje przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

- Droga w Samwodziu, która otrzymała dofinansowanie, pełni ważną funkcje dla mieszkańców miejscowości, jest ważna również dla naszych strażaków. Charakter inwestycji i powtarzające się od wielu lat prośby sołtysa, mieszkańców i przedstawicieli OSP spowodowały, że rozpoczęliśmy inwestycje korzystając wyłącznie ze środków własnych. Aktualnie dzięki otrzymanej dotacji sfinansowane zostanie blisko 60% kosztów całego zadania – przekazuje Burmistrz Piotr Kozłowski  i dodaje – serdecznie dziękuję Panu Marszałkowi Adamowi Struzikowi, Panu Wicemarszałkowi Rafałowi Rajkowskiemu za przychylność i wsparcie Kozienic. Słowa podziękowania za zaangażowanie kieruję także dla sołtysa Samwodzia – Józefa Gwizda oraz byłej Pani Sołtys – Anety Szewc.


Inwestycja związana z budową drogi w Samwodziu prowadzona jest w Gminie Kozienice od ubiegłego roku. W 2020 wykonano blisko 600-metrowy odcinek drogi, w roku 2021 realizowana jest druga część zadania, w ramach której wykonany zostanie ponad 500 m odcinek drogi o nawierzchni bitumicznej. W sumie w ramach zadania powstanie ponad 1. kilometr nowej drogi za prawie 900.000 zł.  
 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe