INFORMACJA O BIEŻĄCEJ SYTUACJI w SP ZZOZ w KOZIENICACH

  • 18.03.2021, 15:13
  • Albert Kopański
INFORMACJA O BIEŻĄCEJ SYTUACJI  w SP ZZOZ w KOZIENICACH
Na dzień 18 marca 2021 roku w oddziałach szpitalnych i Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym jest hospitalizowanych 167 pacjentów, w tym 74 z potwierdzonym zakażeniem COVID-19 (7 pacjentów wymagających intensywnego monitorowania funkcji życiowych przy pomocy specjalistycznej aparatury medycznej oraz prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej) a także 3 z podejrzeniem zakażenia Sars-CoV-

W związku z koniecznością powiększenia bazy łóżkowej o 20 łóżek dla pacjentów z COVID-19 i zapewnienia obsady personelu medycznego wstrzymujemy od 19 marca 2021 roku do odwołania przeprowadzanie planowych zabiegów operacyjnych, zabiegi operacyjne ratujące życie będą wykonywane.

Jak już wcześniej informowaliśmy Oddział Wewnętrzny z Pododdziałem Kardiologii działa jako oddział covidowy. W związku z zaangażowaniem personelu medycznego w opiekę nad pacjentami z COVID-19 jesteśmy zmuszeni ograniczyć również przyjęcia do Poradni Kardiologicznej i Poradni Diabetologicznej. Inne poradnie specjalistyczne oraz Podstawowa Opieka Zdrowotna udzielają świadczeń zdrowotnych wszystkim zgłaszającym się pacjentom. W Laboratorium Analitycznym Centralnym oraz Pracowni Radiologii i USG wykonujemy badania diagnostyczne w pełnym zakresie.

SP ZZOZ w Kozienicach nadal realizuje Program Szczepień przeciw COVID-19. Od 22 marca 2021 roku rozpoczynamy szczepienie 69 latków oraz osób z chorobami przewlekłymi. Następnie, po 08 kwietnia będą szczepieni 68, 67 latkowie. W związku z planowanym zwiększeniem dostaw szczepionek w następnym tygodniu będziemy mieli możliwość zaszczepienia większej ilości osób. O ewentualnych zmianach w terminie szczepienia będziemy zainteresowanych informować na bieżąco.

Chęć zaszczepienia należy zgłaszać na nr telefonu 48 67 97 157 (Punkt Szczepień). Jednocześnie informujemy, że nadal przyjmujemy zgłoszenia na szczepienie od osób 80+ oraz 70+.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.szpitalkozienice.pl.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

 

Dyrekcja SP ZZOZ w Kozienicach


 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marta Glach
Marta Glach 26.03.2021, 10:43
Podobno w Kozienicach dziala izolatorium dla chorych z covid 19.
Dzwonilam do Szpitala ale tam nic nie wiedza.
Zna ktos moze numer do tego izolatorium, bo maz jest chory i chce sie od nas izolowac a nie ma gdzie od wczoraj siedzi i spi w aucie.
Prosze o pomoc.

Pozostałe