Znamy wyniki V Regionalnego Konkursu Poetyckiego

  • 22.03.2021, 10:57 (aktualizacja 24.03.2021, 11:11)
  • Albert Kopański
Znamy wyniki V Regionalnego Konkursu Poetyckiego
Ewelina Duchnik z Janiszewa wygrała V Regionalny Konkurs Poetycki, zorganizowany przez Gminę Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Wyniki literackich zmagań zostały ogłoszone w niedzielę, 21 marca, w specjalnym materiale filmowym na kanale YouTube Kozienickiego Domu Kultury.

Konkurs skierowany był do pełnoletnich (powyżej 18. roku życia) mieszkańców powiatów: kozienickiego i radomskiego, piszących poezję. Każdy uczestnik zgłaszał do rywalizacji po trzy wiersze, które nigdy nie były jeszcze publikowane i nagradzane w innych konkursach.

Głównym celem naszego konkursu jest promocja rodzimej twórczości poetyckiej. Dla wielu osób piszących poezję to świetna okazja, aby przełamać się i podzielić swoją twórczością z innymi. W tym roku organizowaliśmy go po raz piąty i jak zawsze spotkał się z zainteresowaniem lokalnych poetów. To pokazuje, że jest on po prostu potrzebny – tłumaczy Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Świetne teksty

Do konkursu napłynęło w sumie 15 zestawów konkursowych. Ich oceną zajęło się specjalnie powołane jury, w składzie: Katarzyna Chołuj – absolwentka podyplomowych studiów pisarskich na Uniwersytecie Warszawskim oraz Szkoły Mistrzów Pióra w Collegium Civitas; słuchaczka Studium Kreatywnego Pisania w Warszawie oraz Krzysztof Kaim – absolwent filologii polskiej, poeta, wykładowca literatury i filozofii, juror w konkursach literackich.

Jurorzy za najlepszy uznali zestaw nadesłany przez Ewelinę Duchnik z Janiszewa. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Kowalik z Radomia, a trzecie Halina Markowska Budniak z Kozienic. Przyznano również trzy równorzędne wyróżnienia dla: Agnieszki Cichoń z Kozienic, Anety Sieradz z Woli Gutowskiej i Iwony Bitner z Kozienic.

Do autorów najlepszych zgłoszeń trafią nagrody finansowe: 500 zł za pierwsze miejsce, 400 zł za drugie, 300 zł za trzecie i po 100 zł za każde z wyróżnień.

Rozstrzygnięcie on-line

Pierwotnie rozstrzygnięcie konkursu miało się odbyć w czasie obchodów Światowego Dnia Poezji, które w Kozienickim Domu Kultury zaplanowane były na 20 marca.

Ze względu na wprowadzone restrykcje i ponowne zamrożenie kultury, musieliśmy odwołać to wydarzenie. W tej sytuacji zorganizowaliśmy rozstrzygnięcie w formule on-line, a dla naszych mieszkańców przygotowaliśmy specjalny materiał wideo z niespodzianką – zaznacza Elwira Kozłowska.

Film został opublikowany w niedzielę, 21 marca, na kanale YouTube Kozienickiego Domu Kultury. W materiale wideo Elwira Kozłowska opowiada o kulisach i wynikach konkursu, a niespodzianką jest występ kozienickiej aktorki Karoliny Piechoty, która prezentuje wiersze laureatki. Zdecydowanie warto posłuchać: https://youtu.be/qDLLK9DZlB0.

Przypominamy też, że protokół konkursowy oraz wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace są dostępne na www.dkkozienice.pl, w zakładce poświęconej konkursowi.

 

 
 


 


 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe