Zaskakujące odkrycie na terenie Ziemi Kozienickiej

  • 01.04.2021, 09:17 (aktualizacja 01.04.2021, 09:21)
  • Albert Kopański
Zaskakujące odkrycie na terenie Ziemi Kozienickiej
Okazuje się, że nie tylko grodem Sieciecha Ziemia Kozienicka stoi! Prace przy przygotowaniu fundamentów pod budowę domu w jednej z miejscowości powiatu kozienickiego odsłoniły nadzwyczajne znalezisko!

Nie przesądzając, jako że nie posiadamy ku temu odpowiedniego przygotowania naukowego, ale biorąc za dobrą monetę opinię nauczyciela geografii z miejscowej szkoły podstawowej, możemy napisać tylko tyle, że wszystko wskazuje na to, że odkopano zachowaną w zdumiewająco dobrym stanie parę kłów przemierzającego niegdyś nadwiślańskie tereny mastodonta.

 

Fotografia została nadesłana przez naszego czytelnika, którego pragnienie zachowania anonimowości honorujemy, nie wskazując zarazem konkretnej lokalizacji, jako że najazd ciekawskich mógłby stanowić po pierwsze naruszenie obowiązujących obostrzeń, po drugie zaś utrudniłby prowadzenie profesjonalnych prac badawczych, ponieważ zainteresowanie znaleziskiem wyraziło Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN, którego pracownicy powinni w momencie, gdy czytacie Państwo te słowa, dokonywać już na miejscu oceny jego wartości naukowej.

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe