ENERGIĘ MAMY WE KRWI! KOLEJNA AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA W ELEKTROWNI KOZIENICE ZA NAMI

  • 02.04.2021, 09:18 (aktualizacja 02.04.2021, 09:25)
  • Albert Kopański
ENERGIĘ MAMY WE KRWI! KOLEJNA AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA W ELEKTROWNI…
Ponad 20 litrów krwi oddali w piątek, 26 marca, w Elektrowni Kozienice honorowi krwiodawcy. Była to już druga akcja zorganizowana w tym roku w ramach programu "Energię mamy we krwi", w który zaangażowana jest cała Grupa Enea.


Specjalny punkt medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu zorganizowany został w sali konferencyjnej budynku administracji. Na apel organizatorów odpowiedziało 55 chętnych pracowników Elektrowni. Po badaniach do oddania krwi zakwalifikowano 45 osób, w tym ozdrowieńców, których zaangażowanie jest szczególnie ważne z powodu pozyskania od nich cennego osocza dla chorych, zmagających się ze skutkami wirusa. Projekt cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co widać po rosnącej liczbie osób chętnych do wzięcia udziału w akcji. Mimo panującej pandemii wydarzenie udało się zorganizować w sposób bezpieczny dla krwiodawców i personelu medycznego.


Zebrano łącznie 45 jednostek krwi, czyli aż 20,25 litra życiodajnego płynu. Wszystkie dotychczasowe akcje były organizowane wspólnie z aktywnie działającym przy Enei Wytwarzanie Klubem Honorowych Dawców Krwi. W tym roku w akcje włączyły się również Związki Zawodowe działające przy Enei Wytwarzanie.    
 

- Składam najszczersze podziękowania i wyrazy szacunku wszystkim pracownikom Enei Wytwarzanie, którzy odpowiedzieli na nasz apel i zdecydowali się oddać cząstkę siebie. Wszystkich niezdecydowanych zachęcam do oddania krwi – to nie boli, a wręcz przeciwnie przynosi wiele satysfakcji. Wspólnymi siłami możemy osiągnąć naprawdę wiele, przede wszystkim możemy ocalić czyjeś życie. Akcja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem, kolejna już w czerwcu, dlatego już dziś serdecznie zapraszam do udziału - powiedział Krzysztof Baran, prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy Enei Wytwarzanie.       

Kolejna akcja krwiodawstwa na terenie elektrowni zaplanowana jest już w pierwszej połowie czerwca.

Albert Kopański

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe