Enea wraz z Instytutem Lema zachęcają do udziału w projekcie Ogarnij hejt

  • 13.04.2021, 20:10 (aktualizacja 13.04.2021, 20:12)
  • Albert Kopański
Enea wraz z Instytutem Lema zachęcają do udziału w projekcie Ogarnij hejt
Rozpoczyna się nabór szkół do najnowszej edycji projektu Ogarnij hejt, którego celem jest popularyzacja wiedzy o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu i zapobieganiu cyberprzemocy. Na bezpłatne zajęcia na temat cyberprzemocy dla uczniów, nauczycieli i rodziców ma szansę 30 szkół podstawowych z całej Polski. Partnerem tegorocznej edycji projektu jest Enea. Enea Wytwarzanie włącza się w akcję i zaprasza do udziału lokalne szkoły.

 

Badania Państwowego Instytutu Badawczego NASK wskazują, że trzech na czterech uczniów spotkało się z jakąś formą cyberprzemocy. Jeden na trzech nigdy o niej nikomu nie powiedział. Ofiarami są przede wszystkim uczniowie szkół podstawowych. Liczby pokazują, że to zjawisko na ogromną skalę, które w wielu szkołach wciąż stanowi tabu. Uczniowie nie wiedzą jak reagować, gdy są ofiarami czy świadkami cyberprzemocy oraz jakie są konsekwencje prawne, gdy są jej sprawcami. Rodzice i nauczyciele nie potrafią diagnozować problemu i mu przeciwdziałać. Z pomocą przychodzą specjaliści z Instytutu Lema, którzy w ramach projektu Ogarnij hejt szkolą jak radzić sobie z cyberprzemocą.

Właśnie rozpoczyna się rekrutacja do projektu dla szkół podstawowych z całej Polski. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca, wystarczy wypełnić formularz na stronie https://instytutlema.pl/ogarnijhejt/. W placówkach, które się zakwalifikują zostaną przeprowadzone warsztaty dla wszystkich klas 6-8, rodziców uczniów i nauczycieli. Młodzi ludzie dowiedzą się jak reagować i co robić, doświadczając przemocy w Internecie. Dorośli poznają narzędzia umożliwiające rozpoznanie problemu, dowiedzą się jak mu zapobiegać i przeciwdziałać. Dodatkowo szkoły otrzymają materiały edukacyjne i dydaktyczne, by kontynuować temat w przyszłości, certyfikat oraz raport dotyczący skali cyberprzemocy w placówce, który powstanie na podstawie ankiet wypełnianych podczas zajęć.

Organizatorem akcji jest Fundacja Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. Do tej pory w warsztatach udział wzięło ponad 3 000 uczestników z 21 szkół. Ogarnij hejt to jedno w wielu działań realizowanych w ramach obchodów Roku Lema, którego partnerem jest Enea. Działania realizowane w ramach projektu Ogarnij hejt wpisują się w szerokie akcje na rzecz lokalnych społeczności, realizowane również przez Fundację Enea.

Publikacja nt. projektu dostępna pod linkiem:

https://media.enea.pl/pr/659703/enea-z-instytutem-lema-zachecaja-do-udzialu-w-projekcie-ogarnij-hejt

 

 


 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe