INFORMACJA O BIEŻĄCEJ SYTUACJI w SP ZZOZ w KOZIENICACH

  • 16.04.2021, 10:08
  • Albert Kopański
INFORMACJA O BIEŻĄCEJ SYTUACJI w SP ZZOZ w KOZIENICACH
Aktualizacja oficjalnych informacji.

Jak już wcześniej informowaliśmy od 19 marca 2021 roku mamy obowiązek zapewnić w SP ZZOZ w Kozienicach 100 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem COVID-19, w tym 7 łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem i możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej oraz 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia Sars-CoV-2. W chwili obecnej przez nasz kraj przetacza się III fala zachorowań na COVID-19. Praktycznie każdego dnia w naszym szpitalu, pomimo ciągłego zwiększania łóżek covidowych, mamy pełne obłożenie. Obecnie obserwujemy, że bardzo dużo ludzi potrzebuje leczenia szpitalnego, a wynika to głównie z tego, że chorzy na COVID-19 zgłaszają się do lekarza zbyt późno, Bywa tak, że choroba COVID-19 jest już w takim stadium zaawansowania (płuca są zajęte chorobą w 70%, a często nawet w większym stopniu), co zmniejsza ich szanse na przeżycie. Tacy pacjenci wymagają leczenia przy pomocy tlenoterapii, wysokoprzepływowej tlenoterapii oraz wentylacji mechanicznej (respiratoroterapii). Dlatego też zwracamy się do Państwa z prośbą o niebagatelizowanie pierwszych objawów zakażenia SARS-CoV-2.

 

W ostatnim czasie w oddziałach szpitalnych i Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym jest hospitalizowanych średnio od 189 do 195 osób pacjentów, w tym 96 do 110
z potwierdzonym zakażeniem COVID-19. Przeciętnie mamy od 12 do 18 pacjentów wymagających podłączenia do respiratora lub aparatury do
prowadzenia wysokoprzepływowej tlenoterapii.

 

Pomimo zaleceń podanych przez NFZ oraz Ministerstwo Zdrowia odnośnie ograniczeń w wykonywaniu planowanych pobytów w szpitalu w celu przeprowadzenia: diagnostyki, zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych, przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności, w miarę naszych możliwości, realizujemy świadczenia zdrowotne w następujących oddziałach szpitalnych: Pediatrii, Neurologii, Zakaźnym, SOR, Chirurgii Ogólnej, Urazowo – Ortopedycznym, Ginekologiczno – Położniczym, Neonatologii. W 2021 roku hospitalizowanych było około 3700 pacjentów. W tym okresie wykonano około 456 zabiegów w różnych formach znieczulenia.

 

Wychodząc naprzeciw naszym pacjentom, w związku z problemami z powodu ograniczonej dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej w całym kraju, pragniemy poinformować, że w SP ZZOZ w Kozienicach pomimo bardzo trudnej sytuacji epidemiologicznej i dużej absencji personelu medycznego (67 osób) Laboratorium Analityczne Centralne oraz Pracownia Radiologii i USG wykonują badania diagnostyczne w pełnym zakresie. Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna oraz Podstawowa Opieka Zdrowotna udzielają świadczeń zdrowotnych wszystkim zgłaszającym się pacjentom.


W okresie od 01 stycznia 2021 roku do 15 kwietnia 2021 roku w Zespole Poradni Specjalistycznych ze świadczeń opieki zdrowotnej skorzystało około 8569 osób, są to głównie porady udzielane w gabinecie lekarskim, pacjent jest badany przez lekarza. Ze świadczeń opieki zdrowotnej w POZ skorzystało 1792 pacjentów, w tym: wizyty domowe – 6, teleporady – 1295, wizyty receptowe – 132, wizyty w gabinecie lekarza – 284. Udzielono również 175 porad pacjentom z terenu Powiatu i Gminy Kozienice, którzy z różnych przyczyn nie mogli uzyskać pomocy medycznej w POZ, do których zostali wcześniej zapisani.

 

W Punkcie Pobrań przy Laboratorium Analitycznym Centralnym w 2021 roku pobrano materiał do badań wymazowych w kierunku COVID-19 od około 6000 osób, w tym wykonano szybkie testy antygenowe w ilości ponad 1085. Wykonano również różnymi metodami 1496 badań na obecność przeciwciał Anty Sars-Cov-2.

 

Przypominamy, że w Laboratorium Analitycznym Centralnym istnieje możliwość wykonania komercyjnego (za odpłatnością) badania wymazowego PCR w kierunku zakażenia COVID-19 – koszt badania 490 zł., badania wymazowego PCL (szybki test antygenowy) – koszt 100 zł. oraz badania na obecność przeciwciał Anty SARS-Cov-2 – koszt badania 80 zł. Zapraszamy indywidualne osoby oraz zakłady pracy do wykonywania powyższych badań.

 

Na dzień 15 kwietnia 2021 roku w Punkcie Szczepień przy SP ZZOZ w Kozienicach wykonano 4954 szczepień. Byliśmy przygotowani na wykonanie większej ilości szczepień, niestety z powodu trudności w dostawie pakietów do szczepień na szczeblu krajowym nie byliśmy w stanie zaszczepić więcej osób. Podjęliśmy działania, aby od przyszłego tygodnia zwiększyć ilość szczepień do ponad 250 dziennie, Jeśli nie będzie problemów z dostawami pakietów do szczepień, jesteśmy w stanie zaszczepić nawet do 300 osób dziennie. Zastrzegamy sobie jednak możliwość zmiany terminu szczepień w zależności od dostaw pakietów do szczepienia, potrzeb oraz późniejszych z tym związanych decyzji.


Na szczepienie w Punkcie Szczepień przy SP ZZOZ w Kozienicach można zapisać się osobiście lub dzwoniąc pod nr telefonu 48 67 97 157

 

W związku z zapytaniami, w jaki sposób można wesprzeć SP ZZOZ w Kozienicach przypominamy: nr konta bankowego, na które można wpłacać środki finansowe:

 

Getin Noble Bank SA – Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach: 56 1560 0013 2336 7257 5000 0001 w tytule wpisać: darowizna

 

Można również wesprzeć SP ZZOZ w Kozienicach wpisując w zeznaniu podatkowym PIT: Nr KRS: 0000146712 (Fundacja Zdrowe Dziecko). Cel szczegółowy 1%: Szpital w Kozienicach.

 

Bardzo dziękujemy za wszelką okazaną pomoc.

 

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

 

Dyrekcja SP ZZOZ w Kozienicach


 


 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Uszko
Uszko 24.04.2021, 21:37
Ludzie !!!! Po co tu cokolwiek pisać. Odkąd nastąpiła zmiana władzy w Gminie to Pan Redaktor przestał pisać o "trudnych" sprawach. Odkąd stał się głównym "wywiadowcą" z burmistrzem i najlepiej gotującym w gminie to wszystko jest ok. Czyli dali stanowisko i w Gminie jest wszystko cacy, ot taka w "Oku" prawda czy gówno prawda.
Tygodnik OKO
Tygodnik OKO 26.04.2021, 08:34
Cóż, przyznajemy, że przyjemniej jest spotykać się z obecnym burmistrzem podczas wywiadów, niż z poprzednim na sali sądowej, w ramach wytaczanych przez niego spraw, z których zresztą potem niezmiennie się wycofywał :)
Pacjent.
Pacjent. 16.04.2021, 19:00
Jedno wielkie kłamstwo.
Marta
Marta 16.04.2021, 18:52
A co z Urologia? Vovidy tam nie leżą a moj maz juz lol roku czeka na zabieg urologiczny. Znajomego z kolka nerkowa odeslali do warszawy. Wie ktos co sie dzieje?

Pozostałe