Sukcesy Społecznej Straży Rybackiej

  • 05.05.2021, 17:43
  • Albert Kopański
Sukcesy Społecznej Straży Rybackiej
Z początkiem wiosny Społeczna Straż Rybacka w Kozienicach rozpoczęła patrole na jeziorach i rzekach głównie na terenie Gminy Kozienice.

Jak nas poinformował Komendant SSR w Kozienicach Janusz Marchlewski, szczególnej kontroli poddane jest jezioro Opatkowickie, Kozienickie oraz rzeka Wisła na wysokości Wilczkowic, Świerży, Kępeczek i Kępy Wólczyńskiej. Prowadzone działania przynoszą oczekiwane efekty. Otrzymaliśmy sygnały, które niestety się potwierdziły o procederze kłusowniczym na jeziorze Opatkowickim i rzece Wiśle. Udało się zdemontować sprzęt do rozstawiania sznurów i skrzydlaków, sznury oraz skrzydlaki. W rejonie jeziora Opatkowickiego oraz Kozienickiego zamontowaliśmy  fotopułapki z możliwością transmisji obrazu w trybie on-line. Mamy rzeczywisty podgląd na to co się dzieje na zbiornikach. 

Dodatkowo posiadamy informacje o osobach z imienia i nazwiska, które mogą prowadzić takie działania, nie tylko na terenie Kozienic i Opatkowic ale również Wilczkowic i Kępeczek. Jesteśmy w kontakcie z Komendą Powiatową Policji w Kozienicach, której przekazujemy na bieżąco wszelkie informacje, które otrzymujemy od wędkarzy oraz mieszkańców. 

Komendant J. Marchlewski  poinformował, że działania w bieżącym roku są bardzo skuteczne dzięki wykorzystaniu nowej łodzi oraz wykorzystaniu dronów do patrolowania wód. Mówi, że w walce z przestępcami nad wodą ogromna jest zasługa Burmistrza Piotra Kozłowskiego i Radnych, którzy doposażyli Straż Rybacką w sprzęt i mają świadomość szkód, jakie wyrządzają kłusownicy nad wodą. Cieszę się również, że współpraca z osobami od zarządzania kryzysowego przebiega w sposób o jakim marzyłem od lat. Wspieramy wzajemnie nasze działania, które przynoszą wymierne efekty. Nie bez znaczenia w walce z kłusownikami jest również bardzo silna grupa społecznych strażników rybackich oraz policji, na która możemy liczyć w naszych działaniach. Obecnie przeprowadzamy 3 – 4 patrole w tygodniu.


Jeśli posiadają Państwo wiedzę o przypadkach łamania prawa nad wodą oraz kłusownictwa na terenie Gminy Kozienice i Powiatu to zgłoszenia prosimy kierować pod nr 112 lub bezpośrednio do Komendanta Społecznej Straży Rybackiej w Kozienicach: 514 911 230

Albert Kopański

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe