Grupa Kapitałowa Enea zajmuje 6. miejsce w rankingu 50 pracodawców w Polsce, u których pracuje się najlepiej

  • 10.05.2021, 11:37
  • Albert Kopański
Grupa Kapitałowa Enea zajmuje 6. miejsce w rankingu 50 pracodawców w Polsce,…
Tygodnik „Wprost” po raz drugi opublikował ranking 50 najlepszych pracodawców w dobie pandemii koronawirusa. Grupa Kapitałowa Enea zajęła wysokie miejsce - oceniona została na szóstkę.

Pandemia koronawirusa nie była łaskawa dla wielu etatowych pracowników. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny w Warszawie w I kwartale 2020 r. zlikwidowano 119,9 tys. miejsc pracy, z czego 24,4 proc., czyli niemal jedną czwartą w związku z ogólnokrajową sytuacją epidemiczną. Oczekiwania pracowników zatrudnionych na etatach względem pracodawców skupiają się głównie na stabilizacji zatrudnienia oraz możliwości rozwoju, a także zdolności do radzenia sobie w kryzysie. Poczucie pewności w zakresie zatrudnienia to ogromny komfort dla pracownika w tych niepewnych czasach.

 

Redaktorzy tygodnika „Wprost” poszukiwali odpowiedzi na pytanie w jakiej firmie Polakom pracuje się najlepiej. Istotne nie były wizerunkowe aspekty miejsca wykonywania pracy, lecz jakość i bezpieczeństwo zatrudnienia. Pod lupę wzięto 400 największych przedsiębiorstw działających w Polsce. Zapytano je o to, czy w ostatnim roku przeprowadziły zwolnienia grupowe lub zamierzają je uruchomić, czy podwyższały pensje, czy wręcz je obcinały. Pytania dotyczyły również kwestii zatrudnienia nowych oraz zwalniania obecnych pracowników. Pytano również ile osób w danej firmie pracuje i jaka część z nich ma etat, a jaka pracuje na umowie śmieciowej. Na podstawie szczegółowego wywiadu przygotowano ranking 50 najlepszych pracodawców w dobie pandemii. Grupa Enea oceniona została bardzo pozytywnie, ulokowana została na 6. miejscu zestawienia. Jest to najlepiej oceniona firma w branży energetycznej. Liczba pracowników, którzy ją zasilają to 17 525 osób.

 

Spółki Grupy Kapitałowej Enea poza udzielaniem wsparcia finansowego i materialnego placówkom, które najbardziej potrzebowały pomocy w czasach pandemii koronawirusa, wspierają również swoich pracowników. Objęci zostali opieką i pewnością w zakresie stabilnego zatrudnienia bez negatywnych zmian w kwestiach wynagrodzenia.

 

(materiał nadesłany)

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe