W Gminie Kozienice powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy

  • 11.05.2021, 13:57
  • Albert Kopański
W Gminie Kozienice powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy
W Gminie Kozienice powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy. Na ten cel pozyskano ponad 2,5 mln zł ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Środowiskowy Dom Samopomocy powstanie w Nowej Wsi. Placówka zapewni wsparcie i opiekę dla osób, m.in.: z upośledzeniem umysłowym, spektrum autyzmu, niepełnosprawnościami sprzężonymi lub innymi zaburzeniami. Zgodnie z założeniami planowane jest stworzenie miejsca do pobytu dziennego dla 30 osób.

Przedsięwzięcie jest jednym z zadań podejmowanych przez Samorząd Gminy Kozienice na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i wsparcia rodzin osób z niepełnosprawnościami. Warto podkreślić, że na terenie województwa mazowieckiego, na ponad 40 powiatów ziemskich i grodzkich, jedynie w trzech nie było takiego ośrodka, w tym na Ziemi Kozienickiej.

Środowiskowy Dom Samopomocy, powstanie dzięki adaptacji budynku, w którym mieściła się szkoła podstawowa. W roku 2021 planowane jest wykonanie prac budowlanych, z kolei otwarcie placówki ma nastąpić w roku 2022.


 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe