Wraca Kino KDK. Co grają? Oscarowe hity!

  • 18.05.2021, 17:09 (aktualizacja 18.05.2021, 17:45)
  • Albert Kopański
Wraca Kino KDK. Co grają? Oscarowe hity!
Już w piątek, 21 maja, Centrum Kulturalno-Artystyczne ponownie otworzy się dla mieszkańców. Wraz z wznowieniem stacjonarnej działalności Kozienickiego Domu Kultury wróci Kino KDK. W pierwszym tygodniu na widzów czekać będzie aż 5 filmów, w tym pokaz przedpremierowy

Na powrót oferty kinowej kozieniccy widzowie musieli czekać aż dwa miesiące. Ostatnie seanse, przed wiosennym lockdownem, organizowaliśmy w pierwszej połowie marca. Cieszymy się, że znów będziemy mogli spotkać się w kinie. Chcemy, żeby widzowie w każdym wieku znaleźli ofertę dla siebie, dlatego w repertuarze przygotowaliśmy aż pięć propozycji – tłumaczy Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Dla małych…

Na najmłodszych widzów czekają dwie propozycje. Pierwsza z nich to film familijny „Psy i koty 3: Łapa w łapę”, czyli najnowsza odsłona przebojowego cyklu o ulubionych czworonogach. Bardzo ciekawie zapowiada się też pełna dobrej muzyki animacja „Co nam w duszy gra”.

Film studia Pixar zdobył dwa Oscary. Do jego twórców trafiły statuetki za najlepszą animację pełnometrażową oraz za najlepszą muzykę oryginalną. Podobnie było w przypadku nagród BAFTA i Złotych Globów. Myślę, że to najlepsza rekomendacja, a na filmie będą dobrze bawić się całe rodziny – mówi Elwira Kozłowska.

i dużych

Na starszych widzów czekają znacznie poważniejsze produkcje. Wśród nich jest dramat muzyczny „Sound of Metal”, opowiadający o relacji perkusisty Rubena i wokalistki Lu. Ich wspólną pasją jest muzyka, ale na drodze do kariery staje choroba – utrata słuchu. Ten film również zdobył dwa Oscary – za najlepszy dźwięk i montaż.

Fanów mocnych wrażeń zainteresuje też „Obiecująca. Młoda. Kobieta” (Oscar za najlepszy scenariusz oryginalny). To historia Cassandry Thomas (w tej roli Carey Mulligan), która dokonuje zemsty na ludziach stających jej na drodze do celu.

Nie tylko dla mam

Kozienicki Dom Kultury szykuje również specjalną ofertę z okazji Dnia Matki.

W środę, 26 maja, czyli w Dzień Matki przedpremierowo pokażemy dramat „Minari”. To poruszająca historia o koreańskiej rodzinie, która przenosi się do Arkansas w pogoni za amerykańskim snem. Warto poświęcić tej produkcji kilka chwil i oddać się zadumie – dodaje Elwira Kozłowska.

Na ten seans będą obowiązywały specjalne ceny biletów w wysokości 16 zł. Szczegółowe informacje na temat repertuaru dostępne są na www.kinokozienice.pl.

Serdecznie zapraszam do Kina KDK. Przypomnę tylko, że zgodnie z obowiązującymi przepisami możemy udostępnić widzom połowę miejsc siedzących. W całym budynku Centrum Kulturalno-Artystycznego obowiązuje nakaz zasłaniania ust, dezynfekcji rąk i utrzymywania dystansu społecznego, a także zakaz spożywania posiłków i napojów – mówi Elwira Kozłowska.

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe