Energię mamy we krwi! Kolejna akcja honorowego krwiodawstwa w Elektrowni Kozienice za nami

  • 07.06.2021, 16:02
  • Albert Kopański
Energię mamy we krwi! Kolejna akcja honorowego krwiodawstwa w Elektrowni…
Prawie 20 litrów krwi oddali w środę, 2 czerwca, w Elektrowni Kozienice honorowi krwiodawcy. Była to już trzecia akcja zorganizowana w tym roku w ramach programu "Energię mamy we krwi", w który zaangażowana jest cała Grupa Enea.


Specjalny punkt medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu zorganizowany został w sali konferencyjnej budynku administracji. Na apel organizatorów odpowiedziało 53 chętnych pracowników Elektrowni. Po badaniach do oddania krwi zakwalifikowano 43 osoby, w tym ozdrowieńców, których zaangażowanie jest szczególnie ważne z powodu pozyskania od nich cennego osocza przydatnego do walki z chorobą. Projekt niezmiennie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, co widać po liczbie osób chętnych do wzięcia udziału w akcji na stale wysokim poziomie. Mimo panującej epidemii koronawirusa wydarzenie udało się zorganizować w sposób bezpieczny dla krwiodawców i personelu medycznego.


Zebrano łącznie 43 jednostki krwi, czyli aż 19,350 litra życiodajnego płynu. Bieżąca zbiórka dedykowana była emerytowanemu pracownikowi Enei Wytwarzanie w celu przyspieszenia jego zabiegu operacyjnego. Kolejna akcja krwiodawstwa na terenie elektrowni zaplanowana jest już w pierwszej połowie września.

 

Wszystkie dotychczasowe akcje były organizowane wspólnie z aktywnie działającym przy Enei Wytwarzanie Klubem Honorowych Dawców Krwi. W tym roku w akcje włączyły się również Związki Zawodowe działające przy Enei Wytwarzanie.
 

Albert Kopański

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe