Enea Wytwarzanie wspiera dziecięce talenty podczas Mini Mistrzostw Europy

  • 10.06.2021, 12:27
  • Albert Kopański
Enea Wytwarzanie wspiera dziecięce talenty podczas Mini Mistrzostw Europy
W niedzielę, 6 czerwca na stadionie miejskim w Kozienicach odbyły się Mini Mistrzostwa Europy - turniej eliminacyjny w piłce nożnej dla dzieci. Enea Wytwarzanie za pośrednictwem klubu sportowego Enea Energia Kozienice wspiera rozwój dzieci w tej dyscyplinie.

 

W niedzielę, 6 czerwca na stadionie miejskim w Kozienicach odbyły się Mini Mistrzostwa Europy - turniej eliminacyjny w piłce nożnej dla dzieci. Cały cykl Mini Mistrzostw Europy to 12 turniejów eliminacyjnych, w których biorą udział dzieci od 2008 do 2013 rocznika. Stawką każdego z nich jest awans do wielkiego finału, który odbędzie się 26 czerwca w Warszawie.

 

W turnieju udział wzięło 9 klubów, które podzielono na 12 drużyn, w ramach których wystąpili zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Podczas siedmiogodzinnej rywalizacji rozegrano 47 sportowych spotkań. Gospodarzem rozgrywek była Enea Energia Kozienice, natomiast młodzież reprezentowała kluby takie jak Broń Radom, Drogowiec Jedlińsk, Zwolenianka Zwoleń, Wisła Puławy, Talent Przyłęk, Wisła Brzeźnica, Puławiak Puławy, a także Jantar Ustka. Każdy zespół występował w barwach jednej z reprezentacji, które walczyć będą o mistrzostwa starego kontynentu. Na przykład trzy zespoły Energii, grały jako Niemcy, Rosja i Anglia, żeńskie drużyny Wisły Brzeźnica występowały jako Austria i Dania, zaś zawodnicy z Ustki wcielili się w rolę polskiej reprezentacji. Rywalizacja toczyła się równolegle na dwóch boiskach. W pierwszej fazie rozgrywki toczone były w dwóch grupach - każdy z każdym. W kolejnym etapie zespoły z dwóch pierwszych miejsc grały w grupie złotej, dwa kolejne w srebrnej o miejsca 5-8, a dwa ostatnie tworzyły grupę brązową, która walczyła o cztery ostatnie miejsca w turnieju. Do grupy złotej awansowały Ukraina, Anglia, Polska i Szwecja. Te reprezentacje walczyły o dwa pierwsze miejsca, premiowane awansem do turnieju finałowego. Anglia - czyli pierwszy zespół Enei Energii Kozienice, z bilansem wygranej i dwóch porażek zajął trzecie miejsce w turnieju. Najlepsza w Kozienicach okazała się reprezentacja Polski. Drużyna złożona z zawodników Jantaru wygrała trzy spotkania po 1:0 i w całym turnieju jako jedyna nie doznała porażki. Drugie miejsce w grupie złotej zajęła Szwecja, czyli zespół Wisły Puławy. Druga drużyna Energii, grając jako Rosja wygrała grupę srebrną i ukończyła turniej na piątym miejscu. O rok młodsi zawodnicy, czyli Energia 2009 jako Niemcy, zajęli 10 miejsce. W sumie każdy zespół rozegrał w niedzielę osiem spotkań. Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy medal, zespoły natomiast nagrody ufundowane przez Polski Związek Piłki Nożnej.

 

W ceremonii dekoracji wziął udział między innymi wiceprezes Enei Wytwarzanie, Marcin Łukasiewicz, który pogratulował wyników i podziękował za grę fair-play. Turniej został zorganizowany w ramach umowy sponsoringowej pomiędzy Eneą Wytwarzanie a klubem sportowym Enea Energia Kozienice.

 

Wszystkim uczestnikom sportowego wydarzenia towarzyszyły duże emocje. Było mnóstwo ładnych bramek i efektownych parad bramkarzy, były wybuchy radości, ale też łzy smutku po porażkach. Mimo to czas minął w sportowej i radosnej atmosferze, bo najważniejsza była radość z gry i dobre wspomnienia, które na długo pozostaną w pamięci młodych zawodników i zawodniczek.

Albert Kopański

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe