Stabilna sytuacja w SP ZZOZ w Kozienicach

 • 11.06.2021, 14:36 (aktualizacja 11.06.2021, 14:39)
 • Albert Kopański
Stabilna sytuacja w SP ZZOZ w Kozienicach
Nawiązując do wcześniejszych informacji o bieżącej sytuacji w SP ZZOZ w Kozienicach, informujemy, że sytuacja sanitarno – pidemiologicznej w SP ZZOZ w Kozienicach jest stabilna.

 

Nawiązując do wcześniejszych informacji o bieżącej sytuacji w SP ZZOZ w Kozienicach, informujemy, że sytuacja sanitarno – epidemiologiczna w SP ZZOZ w Kozienicach jest stabilna.

Zgodnie z decyzją Wojewody Mazowieckiego z dnia 07 czerwca 2021 roku jesteśmy zobowiązani od dnia 15 czerwca 2021 roku zapewnić w SP ZZOZ w Kozienicach 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia Sars-CoV-2, a tym samym zwolnieni z leczenia pacjentów z COVID-19.

Przy zachowaniu środków ostrożności, realizujemy świadczenia medyczne we wszystkich oddziałach szpitalnych w pełnym zakresie za wyjątkiem Oddziału Urologicznego. Świadczenia medyczne z zakresu urologii są realizowane w Poradni Urologicznej.

W ostatnim czasie wzrasta ilość pacjentów przyjmowanych do oddziałów szpitalnych. Wykonujemy planowe zabiegi operacyjne. Jesteśmy w stanie wykonywać więcej zabiegów operacyjnych, ale niestety nadal borykamy się z niewystarczającą ilością pielęgniarek anestezjologicznych.

Do końca czerwca 2021 roku podamy informację od kiedy wznowimy działalność Oddziału Urologii. Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna (Poradnie, Pracownie Specjalistyczne) oraz Podstawowa Opieka Zdrowotna udzielają świadczeń zdrowotnych wszystkim zgłaszającym się pacjentom.

 

Zapraszamy do Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej w następujących poradniach.:

 • Chirurgii urazowo – ortopedycznej,

 • Chirurgii ogólnej,

 • Kardiologicznej,

 • Urologicznej,

 • Diabetologicznej,

 • Endokrynologicznej,

 • Onkologicznej,

 • Otolaryngologicznej,

 • Ginekologiczno – Położniczej,

 • Chorób Zakaźnych,

 • Psychologicznej dla dzieci i młodzieży.

W związku z ustabilizowaniem sytuacji epidemiologicznej na terenie całego kraju, w tym w SP ZZOZ w Kozienicach można uzyskać poradę osobiście w gabinecie lekarskim we wszystkich poradniach. Na życzenie pacjentów mogą być udzielane teleporady.

Jednocześnie przypominamy, że w strukturach SP ZZOZ Kozienice funkcjonuje Podstawowa Opieka Zdrowotna, zapraszamy do składania deklaracji wyboru lekarza pielęgniarki, położnej naszej podstawowej opieki zdrowotnej.

W Laboratorium Analitycznym Centralnym oraz Pracowni Radiologii i USG wykonujemy badania diagnostyczne w pełnym zakresie.

W związku ze znacznym zmniejszeniem się zachorowań na COVID-19 od przyszłego tygodnia Punkt Pobrań Wymazów w kierunku zakażenia SARS CoV-2 będzie nieczynny w niedzielę. W pozostałych dniach tygodnia będzie czynny w godzinach:

 • poniedziałek o czwartek – 1500 – 1700.

 • wtorek, środa, piątek – 1100 – 1300.

 • sobota – 1000 – 1200.

 • dodatkowo, w razie konieczności pilnego pobrania wymazu w niedzielę, jest możliwość wykonania badania w SOR oraz w Oddziale Zakaźnym (obowiązek posiadania skierowania na w/w badanie).

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu – (48) 887 181 170.

 

Punkt Szczepień Powszechnych w SP ZZOZ w Kozienicach pracuje:

 • od poniedziałku do piątku w godzinach – 730 – 1500.

Dodatkowo:

 • w każdą środę do godziny – 1800

 • oraz w soboty w godzinach – 1200 – 1600.

 

Na szczepienie do Punktu Szczepień Powszechnych w SP ZZOZ w Kozienicach można zapisać się osobiście oraz pod numerami telefonów: (48) 67 97 231 i (48) 67 97 157 w godzinach pracy Punktu Szczepień Powszechnych. Istnieje możliwość wyboru rodzaju szczepionki. Do dnia 11 czerwca 2021 roku w naszej placówce podano ok. 8000 szczepionek.

Zapraszamy wszystkich chętnych do zaszczepienia się przeciwko COVID-19 w naszym punkcie szczepień, również młodzież od 12 roku życia.

Informujemy, że w ramach Punktu szczepień dysponujemy zespołem wyjazdowym, który wykonuje procedurę szczepienia w miejscu zamieszkania pacjenta (dotyczy obłożnie chorych, nieopuszczających miejsca zamieszkania).

Zdarza się, że czasem ktoś nie zgłosi się na szczepienie z różnych względów W celu uniknięcia zniszczenia szczepionki tworzymy rezerwową listę osób wyrażających chęć zaszczepienia. Osoby te muszą być dyspozycyjne i stawić się na szczepienie w terminie niezaplanowanym (na telefon).

Zasady szczepienia na szczeblu krajowym ciągle ulegają zmianie, co ma wpływ
na organizację pracy punktów szczepień. W związku z tym zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu szczepień w zależności od dostaw szczepionek.

Przypominamy, że w SP ZZOZ w Kozienicach Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19 usytuowany jest w Pawilonie Zakaźnym – Zc (dawna Administracja), budynek parterowy.

W wyniku zakończonej procedury konkursowej Zastępcą Dyrektora ds. Lecznictwa została Pani dr n. med. Maria Pawlak.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.


 

Dyrekcja SP ZZOZ w Kozienicach


 

 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe