XIII Otwarte Mistrzostwa Sudoku I LO

  • 11.06.2021, 15:11 (aktualizacja 11.06.2021, 15:14)
  • Albert Kopański
XIII Otwarte Mistrzostwa Sudoku I LO
9 czerwca 2021 roku w I liceum Ogólnokształcącym odbyły się XIII Otwarte Mistrzostwa Sudoku I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, w których uczestniczyło 54 - uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4, Publicznej Szkoły Podstawowej w Stanisławicach, Publicznej Szkoły Podstawowej w Świerżach Górnych, Publicznej Szkoły Podstawowej w Wólce Tyrzyńskiej, Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Chodkowskiej i I Liceum Ogólnokształcącego. W tym roku mistrzostwa odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasy II-IV, szkoła podstawowa klasy V-VII, szkoła podstawowa klasa VIII i szkoły ponadpodstawowe.

Organizatorka mistrzostw, pani Joanna Piwońska wraz z prowadzącą spotkanie uczennicą klasy Ia Olgą Kurek powitała zebranych i podziękowała za tak liczne przybycie mimo trudnego pandemicznego czasu.

Następnie uczniowie rozwiązywali zadania o różnym poziomie trudności w dwóch etapach: indywidualnym i zespołowym. Komisja składająca się z opiekunek uczestników mistrzostw oraz uczniów klasy Ia I LO wyłoniła zwycięzców:

Kategoria : szkoła podstawowa klasy II-IV

 

I miejsce – Dawid Strzelczyk PSP nr 4

II miejsce –Jakub Kowalski PSP Świerże Górne

III miejsce – Kinga Zając PSP nr 4

 

Kategoria : szkoła podstawowa klasy V-VII

 

I miejsce – Paulina Jastrzębska PSP nr 4

II miejsce –Maciej Spyra PSP nr 3

III miejsce – Ewa Piwońska PSP nr 4

 

Kategoria : szkoła podstawowa klasa VIII, gimnazjum klasa III, szkoła średnia

 

I miejsce – Anna Tyśkiewicz ILO

II miejsce –Iga Wilk PSP nr 3

III miejsce – Wiktoria Cytryniak PSP nr 3

Po zmaganiach indywidualnych do potyczek logicznych przystąpiły drużyny z poszczególnych szkół. Ten trudny maraton zmagań umysłowych zwycięsko zakończyli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w składzie: Natalia Krupa, Ewa Piwońska, Dawid Strzelczyk. Tuż za nimi uplasowała się drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3w składzie: Filip Czarnecki, Maciej Spyra, Bartłomiej Wójcik.

W przerwie pomiędzy etapami rozgrywek, uczestnicy wzięli udział w grach planszowych i zabawach logicznych przygotowanych przez p. Joannę Piwońską i uczniów klasy Ia.

Na zakończenie rywalizacji pani Ewa Malec Dyrektor I LO wraz z panią Anną Liwochą wręczyła dyplomy i nagrody najlepszym oraz podziękowała uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w mistrzostwach i zaprosiła na następne za rok.

 

 

 

 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe