Enea Wytwarzanie była partnerem tegorocznego „Jazznowiec Festiwal” - „Młynarski/Nahorny” w Zwoleniu, Czarnolesie i w Radomiu

  • 27.07.2021, 10:15
  • Albert Kopański
Enea Wytwarzanie była partnerem tegorocznego „Jazznowiec Festiwal” - „Młynarski/Nahorny”…
Znakomita muzyka, świetni wykonawcy i prawdziwa uczta dla ducha – tak w skrócie można podsumować cykl koncertów jazzowych w ramach „Jazznowiec Festiwal”. Partnerem tego wydarzania była Enea Wytwarzanie.

W tym roku była to II edycja festiwalu zakładającego realizację spójnych i kompleksowych widowisk muzycznych w wykonaniu wybitnych polskich muzyków jazzowych. Szczególne znaczenie wśród prezentowanych wydarzeń miały koncerty projektu Młynarski/Nahorny - 80 rocznica urodzin twórców. Na koncertach w Kinie „Świt" w Zwoleniu, w Amfiteatrze w Parku Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie oraz w muszli koncertowej Parku im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu przypomniana została twórczość dwóch wybitnych artystów – Wojciecha Młynarskiego, poety, reżysera i wykonawcy piosenki autorskiej, satyryka, artysty kabaretowego, autora tekstów piosenek i librett, tłumacza, znanego przede wszystkim z autorskich recitali oraz jednej z najznakomitszych postaci polskiego jazzu – Włodzimierza Nahornego, pianisty, saksofonisty, flecisty, kompozytora, aranżera. Wojciech Młynarski, gdyby żył, obchodziłby w tym roku 80 urodziny, natomiast Włodzimierz Nahorny, w tym roku obchodzi 80 urodziny. Rocznica ta była impulsem do powstania prezentowanego projektu i w ten sposób uczczenia obydwu artystów i ich wieloletniej współpracy. Piosenki tego wspaniałego duetu śpiewali Agnieszka Wilczyńska i Janusz Szrom, a towarzyszyli im Andrzej Jagodziński na fortepianie, Andrzej Łukasik na kontrabasie oraz Sebastian Frankiewicz na perkusji. Mistrzowskie aranżacje w mistrzowskim wykonaniu były wspaniałymi widowiskami muzycznymi. Była to także doskonała okazja do przypomnienia starszym odbiorcom dokonań znakomitych twórców oraz do poznania ich twórczości przez młode pokolenie.

Realizację wspomnianych koncertów w ramach „Jazznowiec Festiwal” umożliwiła Enea Wytwarzanie, która była partnerem tego kulturalnego wydarzenia.

Albert Kopański

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe