Trzeci sezon Radomiaka Radom z energią od Enei Wytwarzanie

  • 30.07.2021, 18:12 (aktualizacja 30.07.2021, 18:20)
  • Albert Kopański
Trzeci sezon Radomiaka Radom z energią od Enei Wytwarzanie
Kolejny rok kibice i piłkarze RKS Radomiak Radom będą mogli liczyć na wsparcie swojego głównego sponsora – Enei Wywarzanie. Obecna umowa między klubem, a energetyczną firmą kończy się 31 lipca. Obydwie strony deklarują jednak kontynuację współpracy, która zakładać będzie również zaangażowanie w aktywność sportową dzieci i młodzieży z regionu radomskiego

 

To będzie już trzeci sezon z rzędu współpracy Enei Wytwarzanie z „Zielonymi”. Pozytywna energia, która płynie od Enei pozwoliła klubowi rozwinąć się sportowo, a w minionym sezonie wywalczyć historyczny awans do PKO BP Ekstraklasy. Radomiak Radom mógł również liczyć na swojego sponsora w trudnym okresie spowodowanym pandemią koronawirusa.

Planowana nowa umowa sponsoringowa będzie dotyczyła rozgrywek w sezonie 2021/2022. Obejmie ona nie tylko sponsoring drużyny seniorów Radomiaka, ale także organizację na boiskach w Radomiu turniejów piłkarskich z udziałem dzieci i młodzieży z regionu radomskiego.

Obydwie strony bardzo dobrze oceniają dotychczasową współpracę. Dziękują również za zaangażowanie panu posłowi Markowi Suskiemu, przewodniczącemu Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa, na którego wsparcie zarówno Enea Wytwarzanie, jak i Klub zawsze mogą liczyć.

 

- Jest mi bardzo miło, że tak zacny i możny Sponsor, jakim niewątpliwie jest firma Enea Wytwarzanie, zdecydował się kontynuować współpracę z Radomiakiem. To kolejny sezon, kiedy będziemy grać razem, tym razem w PKO Ekstraklasie. Od lat ta synergia, do jakiej doszło między Klubem a Eneą Wytwarzanie sprawia, że Klub się rozwija, a spółka zyskuje nową przestrzeń do promocji, tym razem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Myślę sobie, że zadowolenie obu stron to efekt wzajemnego docenienia i zaufania, jakim się obdarzyły. Nas cieszy pozytywna ocena działań marketingowych naszego klubu na rzecz sponsora. Zarząd Enei Wytwarzanie wykorzystuje zaś szansę, jaką jest gra Radomiaka w PKO Ekstraklasie i - jak widzę - z entuzjazmem deklaruje większe zaangażowanie w Radomiaka. Wspieramy się wzajemnie. Oby tak dalej!

 

– stwierdził Sławomir Stempniewski, prezes Zarządu RK Radomiak Radom

 

Już trzeci rok - poprzez Eneę Wytwarzanie - wspieramy piłkarzy Radomiaka Radom, również w historycznym momencie powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, doceniając to wyjątkowe osiągnięcie zawodników. Cieszymy się, że przyczyniamy się do sukcesów drużyny i rozwoju piłki nożnej w całym regionie radomskim, gdzie kibicami są też nasi pracownicy. Jako firma społecznie odpowiedzialna od wielu lat angażujemy się w sport na terenie działania naszej Grupy. Tym ważniejsze jest dla nas zatem wsparcie nie tylko drużyny seniorskiej, ale także szkolenie dzieci i młodzieży, rozwój talentów oraz pasji młodych piłkarzy

 

powiedział Paweł Szczeszek, prezes Enei.

 

- Kiedy w 2020 roku spotykaliśmy się w tym gronie mocno wierzyliśmy że może się ziścić marzenie by „Radomiak” grał na dobrym krajowym poziomie i godnie nas reprezentował. Marzyliśmy o awansie do ekstraklasy. Słyszeliśmy głosy lekkiej drwiny. „Ekstraklasa nie dla nas”. A jednak pomimo problemów z budową stadionu Radomiak sukces odniósł i udowodnił, że zasługuje na wsparcie. Nie tylko awansował do ekstraklasy, ale uczynił to z pozycji lidera I ligi. Pamiętamy związane z tym emocje i dumę, że nasz klub ponownie znalazł się w gronie najlepszych drużyn w Polsce. Na pewno nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie wsparcie ze strony spółki Skarbu Państwa, Enei Wytwarzanie. Okazała się ona wiarygodnym i solidnym sponsorem, nawet w tych trudnych czasach. Pomimo wielu ograniczeń związanych z pandemią współpraca pomiędzy Eneą a Radomiakiem trwała i trwa do dzisiaj. I co najważniejsze będzie trwać nadal, co właśnie dziś jest ogłaszane . Takie są intencje obu stron, a beneficjentami tego będą nie tylko Radomiak i Enea, ale przede wszystkim mieszkańcy Radomia, regionu radomskiego, a można powiedzieć, że i całej Polski, bowiem za pośrednictwem transmisji telewizyjnych wszyscy będą mogli oglądać ciekawe i emocjonujące spotkania sportowe. Z tego miejsca gratuluję tym, którzy dbają o to, by te umowy były zawierane i dzięki którym możemy z dumą mówić o naszym Radomiaku

 

– stwierdził poseł Marek Suski, przewodniczący Sejmowej Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa.


 


 


 


 

Albert Kopański

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe