Enea Wytwarzanie włączyła się w świętowanie 20-lecia szkoły w Świerżach Górnych

  • 25.08.2021, 14:21
  • Albert Kopański
Enea Wytwarzanie włączyła się w świętowanie 20-lecia szkoły w Świerżach…
Festyn rodzinny zorganizowany 21 sierpnia 2021 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. bp. Jana Chrapka w Świerżach Górnych towarzyszył świętowaniu jubileuszu 20-lecia szkoły. Wydarzenie, którego partnerem była Enea Wytwarzanie wpisało się też w uroczyste obchody jubileuszu IX wieków Świerży Górnych.

Świętowanie rozpoczęło się od biegu wokół tej miejscowości. Spośród 40 uczestników nagrodzono 20 biegaczy, dokonując wyboru drogą losową. Pomysłodawcą biegu był Marcin Ogórek, a fundatorem nagród Enea Wytwarzanie.

Uroczystego otwarcia festynu dokonała dyrektor szkoły, Małgorzata Wolszczak, witając wszystkich zgromadzonych. Całej społeczności szkolnej życzenia przekazał Burmistrz Gminy Kozienice, Piotr Kozłowski wraz z zastępcą - Dorotą Stępień i przewodniczącym Rady Miejskiej - Rafałem Suchermanem.

Przedstawicielem Enei Wytwarzanie był Marcin Łukasiewicz, wiceprezes zarządu ds. pracowniczych, który życzył długich lat funkcjonowania szkole i wraz z dyrektor szkoły wręczył nagrody uczestnikom konkursu na opracowanie logo szkoły. Autorką zwycięskiego projektu graficznego okazała się absolwentka – Amelia Bilska. Nowe logo stało się inspiracją do powstania maskotki szkolnej – Świerżyka, który był dużą atrakcją festynu.

W części oficjalnej na scenie zaprezentowały się w pięknym programie artystycznym przedszkolaki z Przedszkola Nr 6 w Świerżach Górnych. Atrakcją festynu był iluzjonista Kacper Kulik, który jako Kid Performer najbardziej zachwycił najmłodszych uczestników wydarzenia.

20. urodziny szkoły stały się też okazją do dokonania pewnych podsumowań. Dyrektor szkoły podkreśliła, że dotychczas mury szkoły opuściło 1121 absolwentów gimnazjum i 43 absolwentów szkoły podstawowej. Od początku do dziś historię tego miejsca, oprócz uczniów, współtworzyło wiele instytucji i osób – nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Wszystkim podziękowała za wspaniałą współpracę, tworzenie i doskonalenie tradycji szkoły, a tym, którzy pielęgnują te wartości od początku jej funkcjonowania, wręczyła wraz z Burmistrzem Gminy Kozienice statuetki 20-lecia szkoły. Otrzymało je 16 osób pracujących w szkole od 20 lat oraz Dyrektor Wydziału Edukacji UM w Kozienicach, Robert Boryczka - pierwszy dyrektor szkoły w Świerżach Górnych. Enea Wytwarzanie również otrzymała specjalne podziękowania za wieloletnią współpracę. Cześć oficjalną zakończyła degustacja tortu okolicznościowego.

Po części oficjalnej na wszystkich czekały różne atrakcje, np. pokaz wozu policyjnego, strażackiego, zjeżdżalnia, plac zabaw, samochody akumulatorowe, stanowiska animacyjne, pokaz baniek mydlanych oraz zabawy ruchowe przy muzyce i konkursy z nagrodami. Najmłodszych zabawiały maskotki: Myszka Miki i Minnie, którym nieodłącznie towarzyszył szkolny Świerżyk.

Mnóstwo niespodzianek oferowało mobilne stoisko Enei Wytwarzanie. Podczas festynu można było nabyć jubileuszową publikację „Dziewięć wieków Świerży Górnych. Obrazy z historii odległej i bliskiej”, przedstawiającą historię i dzieje Świerży Górnych. Podsumowaniem 20-letniej działalności szkoły był okolicznościowy folder, prezentujący historię i dorobek tej placówki. W szkole pokazywany był również film „20 lat Szkoły w Świerżach Górnych” oraz udostępnione zostały wystawy fotograficzne: „20 lat Szkoły w Świerżach Górnych” i „IX wieków parafii i miejscowości Świerże Górne”.

Enea Wytwarzanie trwale wpisuje się w historię Świerży Górnych, dlatego udzieliła wsparcia finansowego i włączyła się we wspólne świętowanie.

Albert Kopański

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe