Dożynki z chlebem oraz grantem od Enei Wytwarzanie

  • 26.08.2021, 19:09
  • Materiał nadesłany
Dożynki z chlebem oraz grantem od Enei Wytwarzanie
Tłumy mieszkańców gminy Kozienice i przyjezdnych gości wzięły udział w XXI Dożynkach Gminy Kozienice, które odbyły się w Świerżach Górnych. Były tradycyjne obrzędy, konkurs wieńca dożynkowego, swojskie jadło, ludowe występy oraz mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Gwiazdą wieczoru był radomski zespół Playboys.

Dożynki Gminy Kozienice rozpoczęły się dziękczynną mszą świętą w kościele pod wezwaniem Świętego Jakuba Apostoła w Świerżach Górnych. Organizatorem dożynek była Gmina Kozienice, zaś partnerami wydarzenia Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka oraz Kozienicka Gospodarka Komunalna i Enea Wytwarzanie. Tradycyjnie, jak co roku kapłan odprawiający mszę święta poświęcił wieńce dożynkowe. W tym roku był to biskup pomocniczy diecezji radomskiej Henryk Tomasik. Następnie defiladowym krokiem wszyscy zebrani przemaszerowali spod kościoła na boisko w Świerżach Górnych, gdzie odbyła się dalsza część dożynkowych atrakcji. Orkiestra Dęta OSP Kozienice stanowiła akompaniament dla przemarszu korowodu dożynkowego, w którym pojawiły się również cheerleaderki z Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski”.

Gospodarzami wydarzenia byli burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski wraz z zastępcami - Dorotą Stępień i Mirosławem Pułkowskim oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach Rafał Sucherman. Wspólnie z mieszkańcami gminy świętowali również starosta kozienicki Krzysztof Wolski. Podczas dożynek obecni byli przedstawiciele innych gmin z terenu powiatu kozienickiego, służb mundurowych, a także jednostek organizacyjnych powiatu kozienickiego i gminy Kozienice. Eneę Wytwarzanie reprezentował Marcin Łukasiewicz, wiceprezes do spraw pracowniczych, który przekazał grant w wysokości 60 tysięcy złotych na wsparcie inicjatyw społecznych w Świerżach Górnych.

Tradycyjnie podczas dożynek pojawił się chleb upieczony z tegorocznych ziaren. Podzielili go starostowie tegorocznych dożynek, a następnie za pośrednictwem gospodarzy przekazali chleb wszystkim obecnym.

Enea Wytwarzanie trwale wpisuje się w historię Świerży Górnych, dlatego chętnie włączyła się do udziału w tegorocznych dożynkach i wspólnego świętowania.

 


 

Materiał nadesłany

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe