„Wolność kocham i rozumiem”. Nowy konkurs dla mieszkańców Gminy Kozienic

  • 02.09.2021, 12:36 (aktualizacja 02.09.2021, 12:38)
  • Albert Kopański
„Wolność kocham i rozumiem”. Nowy konkurs dla mieszkańców Gminy Kozienic
„Wolność kocham i rozumiem” to tytuł konkursu plastycznego dla mieszkańców Gminy Kozienice, który został ogłoszony w czwartek, 2 września. Konkurs to jedno z działań, realizowanych w ramach inicjatyw lokalnych mieszkańców Gminy Kozienice. Na laureatów czekają nagrody rzeczowe

Konkurs plastyczny realizowany jest w ramach projektu pn. „O wolności poprzez sztukę”, autorstwa Grupy Nieformalnej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach. Przypomnę, że ich pomysł został zgłoszony do konkursu na inicjatywy lokalne „Nasza kultura w Gminie Kozienice” i otrzymał dofinansowanie na realizację – mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

 

Dla kogo?

 

Uczestnikami konkursu mogą być wyłącznie mieszkańcy Gminy Kozienice, którzy ukończyli 12 lat (kategorie wiekowe: 12-15,16-19 oraz 20 i więcej lat).

Zadaniem uczestników jest stworzenie pracy plastycznej, nawiązującej do tematyki konkursu. Dopuszczalne formaty to A3 i A2, a uczestnicy mogą użyć dowolnych technik rysunkowych, malarskich czy graficznych.

Prace będą przyjmowane w punkcie informacji Kozienickiego Domu Kultury, ul. Warszawska 29 oraz w I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, ul. Warszawska 25, w terminie od 2 września do 13 października.

Prace będą oceniane na podstawie takich kryteriów, jak: zgodność z tematem, ogólny wyraz artystyczny, umiejętność doboru różnych technik plastycznych, estetyka, wkład pracy, oryginalność czy kreatywność w ujęciu tematu. Komisja konkursowa nagrodzi maksymalnie trzy prace z każdej kategorii wiekowej – wyjaśnia Elwira Kozłowska.

Nagrodami w konkursie są publikacje związane z jego tematyką. Podsumowanie konkursu odbędzie się 26 października 2021 r. Nagrodzone prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin oraz wzory wymaganych załączników dostępne są na stronie www.dkkozienice.pl.


 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe