Energetyczne wydarzenie

  • 07.09.2021, 11:30 (aktualizacja 07.09.2021, 11:39)
  • Tygodnik OKO
Energetyczne wydarzenie
Wspaniała zabawa i moc płynącej ze sceny energii, a jednocześnie składanie pracownikom Enei Wytwarzanie podziękowań za ich ciężką pracę – to wszystko miało miejsce podczas Dnia Energetyka – Pożegnanie Lata 2021 w Kozienicach. Głównymi gwiazdami tego wydarzenia byli Sławomir oraz Szymon Wydra & Carpe Diem.

Organizowany tradycyjnie przez Eneę Wytwarzanie i Gminę Kozienice Dzień Energetyka – Pożegnanie Lata odbył się w tym roku 4 września na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki KCRiS przy ulicy Bohaterów Studzianek 30. Jak zwykle przygotowanych zostało mnóstwo atrakcji dla dzieci – W Miasteczku Zabaw oblegane były między innymi różne dmuchane zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, o uśmiechy na twarzach dbali także animatorzy. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się samochód strażacki, a nie mniejszym stoisko przygotowane przez kozienicką policję, na którym prowadzono różne konkursy i promowano bezpieczeństwo. Chętnych do zabawy w Miasteczku było tak dużo, że organizatorzy  zdecydowali się wydłużyć jego funkcjonowanie, co zostało przyjęte z entuzjazmem.

Szafa Gra i Skaner

Występy artystyczne na scenie amfiteatru rozpoczęły się o godzinie 16. Jako pierwszy pojawił się zespół coverowy Szafa Gra, który wykonał znane piosenki w ciekawych i zaskakujących interpretacjach, często z dawką humoru i przymrużeniem oka.

Zanim na scenie pojawił się kolejny zespół Skaner – polska grupa muzyczna nurtu disco-polo, publiczność wysłuchała krótkiej, ilustrowanej zdjęciami prezentacji Jacka Tabora, prezesa Mazowiecko–Świętokrzyskiego Towarzystwa Ornitologicznego o przyrodzie w otoczeniu Elektrowni Kozienice. Zwieńczeniem tego mini wykładu był konkurs dla dzieci i młodzieży.

Przed częścią oficjalną i występem gwiazd wieczoru przez Ośrodek Wypoczynkowy Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu przejechała widowiskowa parada motocyklistów, która przykuła wzrok wielu przybyłych gości na Dzień Energetyka. Trwał także turniej tenisa ziemnego o puchar Prezesa Enei Wytwarzanie. Rywalizację w kategorii dzieci do lat 10 wygrał Tymon Wojcieszek, dzieci do lat 12 Antoni Pierzchała, dzieci do lat 14 Stanisław Laszczewski, kategorię Open dla kobiet – Olga Plewka-Madajczyk, kategorię Open mężczyzn – Janusz Rdułtowski. Puchary i nagrody wręczyli zwycięzcom Marcin Łukasiewicz, wiceprezes Enei do spraw pracowniczych i Jan Mazurkiewicz, wiceprezes do spraw korporacyjnych.

Podziękowania i wyróżnienia

Po paradzie motocyklistów i turnieju tenisa przyszła pora na część oficjalną wydarzenia. Na scenie pojawili się przewodniczący sejmowej komisji ds. energii i skarbu państwa Marek Suski, prezes zarządu Enei Wytwarzanie Antoni Józwowicz, wiceprezes zarządu do spraw finansowych Enei SA Rafał Mucha, wiceprezes do spraw handlowych Enei SA Tomasz Siwak oraz burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski. – Tradycyjnie spotykamy się, by uroczyście podziękować i uhonorować pracowników Elektrowni Kozienice odznaczeniem „Zasłużony dla Grupy Kapitałowej Enea”. Z tego miejsca chcę podziękować nie tylko wyróżnionym dziś, ale także wszystkim państwu, pracownikom Elektrowni Kozienice za wasz codzienny trud i zaangażowanie dla naszej grupy i dla naszych klientów. To dzięki państwa pracy zapewniamy bezpieczeństwo energetyczne milionom Polaków – mówił Rafał Mucha w imieniu swoim oraz prezesa Enei Pawła Szczeszka.

Poseł Marek Suski w swoim wystąpieniu podkreślił ogromny wkład pracowników kozienickiej elektrowni w bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju.

Jesteście największym ogniwem wytwarzania w Enei, a Enea jest naszym wielkim koncernem państwowym, który rzeczywiście zabezpiecza energię dla Polski. Bez was Warszawa zapewne musiałaby wyłączać prąd i ludzie zmuszeni by byli żyć tam i mieszkać po ciemku. Chciałem serdecznie podziękować Państwu za dotychczasową pracę i życzyć wszystkiego najlepszego. Mnie szczególnie jako przewodniczącemu komisji energii na sercu leżą Kozienice. Będziemy robić wszystko, żebyście mogli się rozwijać i żeby te święta mogły odbywać się przez wiele następnych lat. Aby te dzieci, które teraz tutaj są mogły przyprowadzić swoje dzieci na Święto Energetyka – stwierdził poseł Marek Suski.

Życzenia wszystkim energetykom złożył również burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski. – Spotykamy się na wspólnym wydarzeniu, które na przestrzeni lat utrwaliło się jako symbol partnerskiej współpracy między gminą Kozienice, a grupą Enea. Jest to podziękowanie dla wszystkich tych, którzy pracują, albo pracowali w sektorze energetycznym, a zwłaszcza dawniej w Elektrowni Kozienice, a dzisiaj w Enei Wytwarzanie. Jak co roku to wspólne wydarzenie jest okazją do podkreślenia jak ważna jest praca energetyków. Praca, która wymaga nie tylko wszechstronnej wiedzy i umiejętności, ale także determinacji, poświęcenia i odwagi. Jako samorządowiec z dumą przy każdej okazji podkreślam jak wielkie znaczenie ma grupa zawodowa energetyków, lokalnie, ale także w skali całego kraju, zwłaszcza, że znaczną jej część tworzą mieszkańcy ziemi kozienickiej – mówił burmistrz Piotr Kozłowski.

Ze sceny odczytane zostały także listy gratulacyjne od Premiera Mateusza Morawickiego, a także od Ministra Klimatu i Środowiska  Michała Kurtyki.

Zwieńczeniem przemów był głos zabrany przez prezesa zarządu Enei Wytwarzanie Antoniego Józwowicza.

Jest mi niezmiernie miło zobaczyć znów was wszystkich tutaj w tym pięknym kozienickim amfiteatrze. Od naszej ostatniej imprezy Dnia Energetyka w Kozienicach minęły dwa lata. To był czas trudny, czas walki z pandemią. My jako zakład musieliśmy zadbać o ludzi oraz o bezpieczny transport energii do systemu energetycznego państwa. Daliśmy radę wszystkiemu, covidowi, remontom. Poukładaliśmy wszystko w elektrowni z czego możemy być dumni i za to wszystko wam bardzo dziękuję – zaznaczył prezes.

Antoni Józwowicz podkreślił też, jak ważne jest wsparcie parlamentarzystów oraz jak ważna dla elektrowni jest współpraca z gminą Kozienice, określając ją jako wzorcową.  

Elektrownia to nie tylko nasza piękna historia, ale również przyszłość. Wierzymy w to, że plany, jakie mamy przeniosą elektrownię w dalszy, kolejny etap rozwoju, który będzie dbał o ludzi, o środowisko, ale także będzie unowocześniał elektrownię – dodał prezes.

Scena główna stała się także miejscem wręczania odznaczeń „Zasłużony dla Grupy Kapitałowej Enea”, którymi uhonorowano 24 pracowników.

Koncerty gwiazd

Tego dnia publiczność mogła też obejrzeć koncert Szymona Wydry i Carpe Diem, którego lider jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów naszej sceny muzycznej, a następnie Sławomira – twórcy takich hitów jak „Weselny pyton” czy „Miłość w Zakopanem”.

Oba koncerty były wspaniale zagrane i prawdziwie energetyczne, a wykonawcy entuzjastycznie przyjęci przez publiczność. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania oraz bisów.

Na zakończenie wydarzenia odbył się efektowny pokaz laserowy i pokaz sztucznych ogni.

Tygodnik OKO

Zdjęcia (13)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe