W Kozienickim Domu Kultury zagrają ku pamięci „Zielonego

  • 24.09.2021, 13:58
  • Albert Kopański
W Kozienickim Domu Kultury zagrają ku pamięci „Zielonego
„Matka się dowie!” to tytuł koncertu muzyki alternatywnej, który odbędzie się 9 października w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Wydarzenie poświęcone będzie pamięci Rafała „Zielonego” Lechańskiego. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny

 

Koncert stanowi główną część inicjatywy Karola Kozaka i Mateusza Pułkowskiego, zgłoszonej do konkursu „Nasza kultura w Gminie Kozienice” i dofinansowanej ze środków Kozienickiego Domu Kultury. Rozmowę z autorami projektu znajdziecie Państwo TUTAJ.

Organizatorzy koncertu zaprezentowali swój pomysł w trakcie naboru uzupełniającego do naszego konkursu. Ich wniosek został pozytywnie oceniony i otrzymał blisko 7 tysięcy złotych na realizację. Cieszę się, że zdecydowali się wziąć w nim udział. To pokazuje jak szerokie działania możemy wspólnie realizować przy okazji inicjatyw mieszkańców – mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Alternatywnie

Karol Kozak i Mateusz Pułkowski swoim projektem chcą upamiętnić osobę Rafała „Zielonego” Lechańskiego, zmarłego w 2020 roku właściciela Pubu Zieleniak – głównego animatora oraz organizatora koncertów muzyki alternatywnej i innych wydarzeń kulturalnych odbywających się w tym miejscu.

Koncert odbędzie się 9 października, w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego i rozpocznie się o godz. 17.00. W trakcie wydarzenia wystąpią zespoły: xThe(90s alternative rock – Kozienice/Warszawa), Ronin (hardcore/thrash/blues – Kozienice/Lublin/Warszawa), The Junks (garage rock – Kraków), Dizel (punk'n'roll – Kraków) oraz Colors (post-hardcore/emo/alternative rock/shoegaze –Puławy/Otwock).

Będzie to pierwszy tego typu koncert w nowej siedzibie Kozienickiego Domu Kultury, czyli Centrum Kulturalno-Artystycznym. Wielu kozieniczan z pewnością pamięta rockowe czy punkrockowe koncerty, które odbywały się w starym budynku przy Alei 1 Maja 8. Część tego klimatu z pewnością powróci przy okazji tego wydarzenia – dodaje Elwira Kozłowska.

Pobierz zaproszenie

Wstęp na koncert jest wolny, ale obowiązują nieodpłatne wejściówki. Te będą do pobrania w kasach KDK w Centrum Kulturalno-Artystycznym:

– od 3 października, od godz. 13.00 do 5 października do godz. 21.00 przez posiadaczy „Kozienickiej Karty Mieszkańca”;

– od 6 października, od godz. 13.00 (do 2 sztuk dla jednej osoby) przez pozostałych mieszkańców – o ile pula wolnych miejsc nie zostanie wcześniej wyczerpana.

Liczba miejsc ograniczona. Wydarzenie odbędzie się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.dkkozienice.pl.

Koncert odbywa się w ramach inicjatywy Koncert muzyki alternatywnej dedykowany pamięci Rafała „Zielonego” Lechańskiego pt. „Matka się dowie!”, zgłoszonej przez Karola Kozaka i Mateusza Pułkowskiego do konkursu na inicjatywy lokalne „Nasza kultura w Gminie Kozienice”, realizowanego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

 


 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe