VIII edycja biegu Enea Energetyczna Dycha 2021 za nami

  • 28.10.2021, 09:17 (aktualizacja 28.10.2021, 09:40)
  • Albert Kopański
VIII edycja biegu Enea Energetyczna Dycha 2021 za nami
Andrzej Starżyński wygrał bieg na 10 kilometrów w kategorii open. Wśród kobiet jako pierwsza do mety dobiegła Iwona Bernardelli.

Enea Energetyczna Dycha w Kozienicach to sponsorowany przez Eneę Wytwarzanie bieg w dystansie 10 kilometrów, w ramach którego rozgrywane są Mistrzostwa Grupy Kapitałowej Enea. W tym roku była to już ósma edycja sportowej rywalizacji, po raz drugi natomiast organizacji zawodów podjęło się stowarzyszenie Street Run Radom.

W sobotę, 23 października 2021 roku na terenie Ośrodka Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu w Kozienicach stawiło się blisko 150 zawodników. Start biegu nastąpił o godz. 11:00, a sportowców przywitał i sukcesów życzył wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. pracowniczych, Marcin Łukasiewicz.

Licząca 10 kilometrów trasa prowadziła z ulicy Wiślanej przez Piotrkowice, Opatkowice i Zdziczów. Jako pierwszy linię mety minął Andrzej Starżyński z Ukrainy należący do klubu JMP Flowers UMCS Lublin z czasem 32 minuty 14 sekund. Tuż za nim z czasem 33 minuty 18 sekund był Jarosław Kucharski z Lisowa. Trzecie miejsce osiągnął Maciej Kwarta z Warszawy, osiągając czas 32 minuty 25 sekund. Wśród kobiet pierwsza do mety dobiegła Iwona Bernardelli z Warszawy. Pierwszym zawodnikiem z Kozienic, który przekroczył linię mety był Grzegorz Sobczyk z klubu WKS Kozienice BBL, zajmując w kategorii open 8 miejsce. Wśród pracowników Enei najszybszy był Przemysław Nowak, z czasem 37 minut, 54 sekundy. Najszybszą kobietą w tej kategorii była Aneta Przychodzień.

Zwycięzców Energetycznej Dychy, którzy otrzymali nagrody pieniężne, medale oraz nagrody rzeczowe dekorowali wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. pracowniczych, Marcin Łukasiewicz wraz z Tomaszem Baranowskim, inicjatorem biegu i prezesem stowarzyszenia Street Run Radom, Karolem Kaczmarzykiem.

Miła, sportowa rywalizacja, radość po zwycięstwie i motywacja wśród zawodników do poprawiania swoich wyników - to wszystko towarzyszyło nam podczas wydarzenia. Już dziś zachęcamy do włączenia się do sportowej, energetycznej rywalizacji podczas kolejnej edycji biegu.


 


 

Albert Kopański

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe